Wzruszające wyznanie żony Wiesława Gołasa. Chodzi o jego grób. Łzy aż cisną się do oczu

2021-09-17 10:27
Żona Gołasa na grobie męża
Autor: Paweł Nowak Żona Gołasa na grobie męża

Taka miłość nie zdarza się często. Wiesław Gołas (†90 l.) i jego żona Maria Krawczyk-Gołas spędzili razem 45 lat, w zdrowiu i w chorobie. W ostatnich latach pani Maria robiła wszystko, by pomagać swojemu ukochanemu mężowi. – Żyję tylko dzięki niej – mówił Wiesław Gołas. Nic dziwnego, że chcieli spędzić ze sobą wieczność. Wdowa po aktorze nie zgodziła się, by pochować go w Alei Zasłużonych na warszawskim cmentarzu. W rozmowie z "Super Expressem" kobieta wyjaśniła, dlaczego.

Był rok 1974. Wiesław Gołas był wtedy u szczytu sławy. Właśnie rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną Elżbietą Szczepańską. Przechadzając się po stolicy, zajrzał do zakładu fotograficznego, w którym kiedyś robił sobie zdjęcie do dokumentów. Pamiętał, że pracowała tam przepiękna dziewczyna. Znów ją spotkał i z zakładu nie chciał już wychodzić.

– Gdyby nie Marysia, pogubiłbym się. Żyję tylko dzięki niej. Jestem wielkim szczęściarzem, bo spotkałem kobietę, która nie dość, że mnie kocha, to w dodatku jest moim najlepszym przyjacielem. To rzadkie połączenie – powiedział aktor przed laty. 

NIE PRZEGAP: Tak wyglądały ostatnie dni życia Wiesława Gołasa. To straszne!

To pani Maria czule zajmowała się nim, gdy aktor zaczął narzekać na nogi. „Super Expressowi” pożalił się, że jest uziemiony, a wychodzić z domu może tylko dzięki pomocy żony.

– W domu odsuwany jestem teraz od pracy. Żona nie chce, żebym się fatygował. Żal mi jej, bo ona biega i biega, a ja niestety już nie potrafię w niczym jej pomóc – mówił nam.

ZOBACZ TAKŻE: Wiesław Gołas kończy 90 LAT! "Moje życie było pełne dramatów". WIDEO

Pani Maria opiekowała się nim także po udarze. Pierwszy przyszedł przed rokiem... Niestety, pod koniec sierpnia legendarny aktor miał drugi udar. Nie wrócił już do zdrowia. Przed tygodniem Wiesław Gołas zmarł.

Związek Artystów Scen Polskich zwrócił się do jego żony z propozycją, aby Gołas spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych. Ale, jak się dowiedzieliśmy, pani Maria od razu odmówiła. Okazało się, że już kilka lat temu razem z mężem wykupiła kwaterę na Starych Powązkach.

– Zrobiliśmy to już dawno po to, by w przyszłości razem tam spocząć. Będziemy razem na wieki – mówi nam pani Maria łamiącym się głosem.

Teraz każdą wolą chwilę spędza przy grobie ukochanego.

Pogrzeb Wiesława Gołasa

QUIZ. Wiesław Gołas nie żyje. Znasz filmy, skecze i piosenki, jakie po nim zostały?

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki "W Polskę idziemy", którą śpiewa Gołas: "W tygodniu to jesteśmy..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE