Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski

i

Autor: AKPA Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski

Znamy treść testamentu Pawła Królikowskiego. Pozostawił rodzinie coś bardzo cennego!

2021-07-08 12:49

Paweł Królikowski odszedł w lutym 2020 roku. Od śmierci aktora minął już ponad rok, ale mimo to jego rodzina wciąż stara się pogodzić z myślą, że kochającego męża, ojca i brata nie ma z nimi. Zostawił jednak po sobie wspaniałe wspomnienia, przepisy i testament, o których opowiedziała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w jednym z wywiadów. Nie uwierzycie, co cennego Paweł Królikowski pozostawił żonie i dzieciom! Poznajcie treść testamentu aktora.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Aktor odszedł w wieku 58 lat w wyniku ciężkiej choroby neurologicznej. Pozostawił rodzinę, która była z nim bardzo związana: żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską i dzieci. Był ojcem Antoniego, Julii, Marceliny, Ksawerego i Jana. Jego bratem był Rafał Królikowski, aktor, który dziś wspiera rodzinę brata. Królikowscy są ze sobą bardzo zżyci, o czym opowiedziała w najnowszym wywiadzie Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Zdradziła też, co Paweł Królikowski zapisał w testamencie i jaką najcenniejszą rzecz pozostawił rodzinie. Aktorka niedawno wzięła udział w sesji fotograficznej wraz z dziećmi. Zdjęcia zrobiono w Kudowie, gdzie odbywał się Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej, więcej: Wzruszony Antek Królikowski kontynuuje dzieło ojca: "Tato, meldujemy wykonanie zadania!" To właśnie o tym wydarzeniu wdowa po aktorze opowiedziała w rozmowie z Viva.pl.

Znamy treść testamentu Pawła Królikowskiego. Pozostawił rodzinie coś bardzo cennego!

To jest miejsce, gdzie postawiliśmy z Pawłem dom na skale. Mieliśmy taką ideę, by to był dom rodzinny w górach. Chcieliśmy by on nas wszystkich integrował. Pomaga w tym to, że tam nie ma internetu i zasięgu. To dla nas bardzo ważne w czasach, gdy na co dzień mamy tak mało momentów dla siebie - powiedziała gwiazda w nawiązaniu do ulubionego miejsca jej rodziny.

SPRAWDŹ: To strasznie przykre. Joanna Racewicz opisała dramatyczne wydarzenia. "Krótki oddech mojego Synka, gdy tuliłam Go w ramionach"

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdradziła też, co cennego pozostawił jej rodzinie mąż. Nie są to jednak nieruchomości, biżuteria czy inne kosztowności. Chodzi o coś zupełnie innego: - To wspaniały testament mojego męża, który zostawił ten festiwal. W ubiegłym roku robiliśmy 5. edycję. Byliśmy bardzo zadowoleni, widzowie chyba również i dlatego chcemy to kontynuować - powiedziała o Festiwalu w Kudowie.

To, co zostawił bliskim Królikowski, zostanie z nimi na pokolenia

Jak wyjawiła Małgorzata Ostrowska-Królikowska, jest jeszcze coś, z czego wciąż korzystają bliscy aktora. To... przepisy! - On cały czas żyje między nami. Staramy się kontynuować to, co on zaczął. Nawet przepisy! Paweł zawsze mówił, by spisywać receptury Babci i tak sobie myślę, że moje dzieci powinny zapamiętywać pewne rzeczy, by przenosić je do swoich rodzin. Upamiętnienie to kontynuacja spraw, które ktoś bliski zaczął. To dla nas przyjemność.

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego na Powązkach Wojskowych | Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają