Leonard Pietraszak. Umarł przy ukochanej żonie

i

Autor: Wojciech OLSZANKA/East News

TYLKO U NAS

Żona Pietraszaka przemówiła na mszy w jego intencji. "Był moim mężem, ale należał do wszystkich"

2023-02-04 15:55

4 lutego o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie odbyła się msza w intencji Leonarda Pietraszaka. Aktor, który odszedł 1 lutego, żegnany był przez wielu znajomych z branży, fanów oraz rodzinę. Przemówienie wygłosiła jego ukochana żona Wanda Majerówna (90 l.). "Był moim mężem, ale należał do wszystkich" - zaczęła.

Leonard Pietraszak zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy 7 lutego. Choć oficjalne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dopiero we wtorek, już 4 lutego odbyła się pierwsza msza w intencji zmarłego, w której udział mógł wziąć każdy - została ona odprawiona na placu teatralnym w Warszawie, a udział w niej wzięło mnóstwo znanych artystów, z którymi na przestrzeni ostatnich dekad miał styczność Pietraszak. Żałobnicy byli zaskoczeni, kiedy w pewnym momencie do ambony podeszła wdowa po zmarłym artyście.

Żona Leonarda Pietraszaka przemówiła na mszy w jego intencji. "Był moim mężem, ale należał do wszystkich"

Żona Leonarda Pietraszaka zdecydowała się wygłosić przemówienie, choć wcześniej tego nie planowała. Pani Wanda w kilku zdaniach opowiedziała o dorobku męża i choć na jej twarzy dało się zauważyć smutek, był bardzo opanowana.

- Dziękuję za przybycie, za obecność i wzięcie udziału w uroczystości. (...) Był moim mężem, ale należał do wszystkich, bo tak to już jest w tym zawodzie. W pamięci sąsiadów, widzów i bliskich pozostanie na zawsze. Pozostaną w pamięci jego dokonania, jego uśmiech, nasza radość dzięki jego kreacjom, nasze wzruszenie, czasem łzy, nadzieja, refleksja, bicie serca. Zawsze obcowanie ze sztuką, muzyką, literaturą, teatrem jest niosącym nas szlachetnym świętem, a pośrednikami są twórcy, artyści. Nie dajmy nikomu i niczemu zniszczyć tego święta, przetrwajmy to. Dziękuję bardzo - mogli usłyszeć wszyscy zgromadzeni w kościele.

Aktor zmarł 1 lutego w noc z wtorku na środę w swoim domu. Ukochana żona była przy nim do samego końca.

Sonda
Leonard Pietraszak. Lubiłeś/-aś tego aktora?
Nasi Partnerzy polecają