Aktor Leonard Pietraszak spocznie obok matki w Bydgoszczy

i

Autor: Rafał Latoszek/FOTONOVA/EN, Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS

Poprosił o to żonę

Leonard Pietraszak zostanie tu pochowany. Znamy szczegóły pogrzebu i ostatnią wolę aktora

2023-02-02 12:56

Znamy szczegóły pogrzebu Leonarda Pietraszaka († 86 l.). Wybitny aktor teatralny i filmowy, który odszedł w nocy z wtorku na środę (31 stycznia - 1 lutego) zostanie pochowany w Bydgoszczy. Gwiazdor filmu „Vabank” oraz serialu „Czterdziestolatek” przed śmiercią wyznał ukochanej żonie Wandzie (90 l.) swoją ostatnią wolę. Związana jest z jego pogrzebem. Poznajcie szczegóły.

W środę 1 lutego media obiegła smutna informacja. Zmarł Leonard Pietraszak. Jak poinformowaliśmy wybitny aktor odszedł w zaciszu swojego domu. Cały czas była przy nim ukochana żona Wanda, która nie odstępowała go na krok. Aktor od dłuższego czasu chorował, a jak twierdzą jego przyjaciele, od kilku tygodni gasł w oczach. Gwiazdor filmów „Vabank”, „Vabank II, czyli riposta” oraz seriali „Czterdziestolatek” i „Czarne chmury” przed śmiercią wyznał żonie Wandzie swoją ostatnią wolę. - Leonard miał dwie prośby. Powiedział żonie, że chce zostać skremowany oraz pochowany przy ukochanej matce Janinie - mówi nam znajoma rodziny. Matka aktora zmarła w lipcu 1953 r. i została pochowana na cmentarzu Starofarny – najstarszym cmentarzu katolickim w Bydgoszczy. Miała zaledwie 44 lata.

Jak udało nam się dowiedzieć, Leonard Pietraszak zostanie skremowany w piątek. Pogrzeb Leonarda Pietraszaka w Bydgoszczy odbędzie się 7 lutego. Mszę św. zaplanowano na godz. 12. we wtorek w bydgoskiej katedrze św. Marcina i Mikołaja. Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej 15 mają się rozpocząć ok. godz. 13.

Msza żałobna za Leonarda Pietraszaka odbędzie się w sobotę, 4 lutego 2023 roku o godzinie 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie, na Pl. Teatralnym. W związku z późniejszym terminem pogrzebu. Rodzina prosi aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na rzecz Domu Artystów Weteranów w Skolimowie - czytamy.

Sonda
Leonard Pietraszak. Lubiłeś/-aś tego aktora?

Dlaczego warto za życia zaplanować WŁASNY POGRZEB?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany