Żona w rozpaczy

Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy. "Wspaniały kolega, cudowny człowiek"

Leonard Pietraszak (+86 l.) nie żyje. Wybitny aktor odszedł w nocy z wtorku na środę (31 stycznia - 1 lutego). Prezes Związku Artystów Scen Polskich, Krzysztof Szuster, potwierdził tę informację w "Super Expressie" po rozmowie z żoną artysty. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Bydgoszczy. Poznajcie szczegóły.

Leonard Pietraszak nie żyje. Wybitny aktor zmarł w wieku 86 lat w nocy z wtorku na środę (31 stycznia - 1 lutego). Prezes Związku Artystów Scen Polskich, Krzysztof Szuster, potwierdził tę informację w "Super Expressie" po rozmowie z żoną artysty, Wandą Majerówną. "Pietraszak był honorowym obywatelem Bydgoszczy i to tam odbędą się główne msze żałobne", przekazał nam Szuster. Jak udało nam się ustalić, aktora będą żegnać między innymi koledzy artyści z Warszawy oraz inne osoby ze środowisk artystycznych. Nastąpi to podczas drugiej mszy świętej, która ma zostać zorganizowana w Kościele Rzymskokatolickim Środowisk Twórczych Pw. św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta w Warszawie. Pojawią się członkowie ZASP-u, przyjaciele i artyści. Aktor zostanie natomiast pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy. Nieznane są jeszcze szczegółowe okoliczności dotyczące daty pogrzebu czy przebiegu uroczystości, ale będziemy o tym zapewne informować. Poniżej więcej informacji.

Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy. "Wspaniały kolega, cudowny człowiek"

Leonard Pietraszak miał bardzo bogatą przeszłość: zarówno zawodową, jak i prywatną. Był synem Aleksandra (1902–1988), powstańca wielkopolskiego, żołnierza Korpusu Ochrony Pogranicza. Popularność przyniosły mu przede wszystkim role w serialach telewizyjnych: wystąpił jako Krzysztof Dowgird w serialu Czarne chmury oraz jako doktor Karol Stelmach, przyjaciel głównego bohatera – inż. Stefana Karwowskiego w 40-latku. Znany jest również z produkcji "Vabank". W 2002, podczas VII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd. Był mężem aktorki Wandy Majerówny. Z pierwszego małżeństwa z Hanną, miał syna Mikołaja. Jak powiedział nam Krzysztof Szuster, prezes ZASP, Pietraszak był wspaniałym kolegą i cudownym człowiekiem. Zawsze odpowiadał na zaproszenie ZASP-u i zaszczycał swoją obecnością. Ciepły, pogodny, uśmiechnięty na co dzień artysta. Będzie go bardzo brakować.

Zobacz również poniższą galerię zdjęć: Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy. Fotografie na przestrzeni lat

Sonda
Leonard Pietraszak. Lubiłeś/-aś tego aktora?
Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy.

Dlaczego warto za życia zaplanować WŁASNY POGRZEB?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany