Zygmunt Zintel

i

Autor: nac.gov.pl

Zagadkowa śmierć

Szokujące odkrycie na cmentarzu. Aktor Klossa niedługo przed śmiercią pochował młodego syna

2023-07-25 11:49

Śmierć dziecka to zawsze wielki cios. Okazuje się, że przekonał się o tym Zygmunt Zintel (+79 l.), aktor znany z takich produkcji jak: "Stawka większa niż życie", "Ewa Chce spać", "Jak rozpętałem II wojnę światową", czy "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" oraz głos słynnego Żwirka w dobranocce "Bajki z mchu i paproci". Syn aktora miał tylko 34 lat.

O życiu prywatnym Zygmunta Zintela wiadomo niewiele. Aktor pochowany jest na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Ogrodowej w Łodzi. W grobie pochowana jest także jego żona, Danuta (+71 l.). Tuż obok znajduje się mogiła, w której spoczywa Leszek Zintel, magister geografii. Wiadomo, że urodził się on w 1947 roku, a zmarł w 1982, miesiąc przed swoimi 35. urodzinami, czyli 8 lat przed swoim ojcem. Niestety ich skromne groby są lekko zapomniane, znajdują się tam jedynie dawno wypalone znicze. 

Reszta rodziny aktora pochowana jest na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie. Miejsce wiecznego spoczynku znaleźli tu m.in. jego ojciec Rudolf (+91 l.), siostra Janina (+71 l.) oraz symbolicznie matka, Stanisława z Reflingów. 

Tragiczny los aktorów filmu "Sami swoi". Śmierć synów i użądlenie. Niezapomniani

Grób - Zygmunt Zintel i jego syn

i

Autor: Fot. Maciej Gąsiorowski
Kultowe komedie PRL. Część 1.Groby aktorów filmów Sami swoi, Jak rozpętałem II wojnę światową. Niezapomniani
Sonda
Którą dobranockę z PRL-u lubisz najbardziej?