Aleksander Skowroński nie ma na chleb. Gdzie grał? Dlaczego znalazł się w takiej sytuacji?

2020-08-11 20:51 doll
Aleksander Skowroński
Autor: siepomaga.pl Aleksander Skowroński

Aleksander Skowroński, aktor znany m.in. z filmu "U Pana Boga w ogródku", jest w tragicznej sytuacji życiowej. Ledwo wiąże koniec z końcem, nie ma na jedzenie. Jak doszło do tego, że Aleksander Skowroński znalazł się na dnie?

Aleksander Skowroński to aktor znany między innymi z filmu "U Pana Boga w ogródku" oraz seriali "Korona królów" i "Na dobre i na złe". Chociaż grywał role epizodyczne, wiele czasu poświęcał także na teatr. Teraz Aleksander Skowroński potrzebuje pomocy: mieszka z niepełnosprawnym 45-letnim synem w zadłużonym mieszkaniu. Nie mają na jedzenie, które kupują na kredyt w pobliskim sklepiku.

Aktor kultowych polskich filmów NIE MA NA CHLEB. Jego syn zarabia na klatkach schodowych

Aleksander Skowroński zapadł się w sobie kilka lat temu, gdy zmarła mu żona. Można domyślać się, że to ona trzymała wszystko w ryzach, opiekowała się także niepełnosprawnym synem. Marcin Skowroński ma dziś 45 lat i ledwo widzi - na życie zarabia, sprzątając klatki schodowe. Adam Nalepa, reżyser teatralny, zorganizował dla mężczyzn zbiórkę, która kilkukrotnie przekroczyła zakładany cel. Wciąż jeszcze można dorzucić się do skarbonki na godne życie Aleksandra Skowrońskiego.

Zmarli w zapomnieniu. Aktor "Rancza" i gwiazdorzy Barei. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Aleksander Skowroński - filmy, role

Aleksander Skowroński urodził się w 1935 roku w Białymstoku, gdzie spędził też część artystycznego życia. Po studiach aż do lat dziewięćdziesiątych grał w teatrach w Gdańsku. Białostocczanie znają go między innymi ze sceny "Wierszalin" wykorzystującej w przedstawieniach między innymi lalki i kukły.

Aleksander Skowroński pojawiał się też w serialach, gdzie grywał epizodyczne role. Był m.in. świętym Mikołajem ("13 Posterunek"), rzeźbiarzem ("Kasia i Tomek"), pacjentem w Leśnej Górze ("Na dobre i na złe"). Ostatnio pojawił się w "39 i pół tygodnia", czyli remake'u serialu "39 i pół" z Tomaszem Karolakiem. Aleksander Skowroński w "U Pana Boga w ogródku" grał ojca komendanta, ogniomistrza Ignacego.

Zbiórka na Aleksandra Skowrońskiego
Autor: siepomaga.pl Zbiórka na Aleksandra Skowrońskiego
Najnowsze