Co Mariusz Czajka zrobił z pieniędzmi na grób mamy? Aktor ujawnia prawdę

2021-05-16 22:54 jm xs
Mariusz Czajka: Postawił grób mamie
Autor: Marek Kudelski/Super Express Mariusz Czajka: Postawił grób mamie

Udało się. Mama Mariusza Czajki (60 l.) ma w końcu godny grób. Pani Krystyna, znana warszawska nauczycielka języka polskiego, zmarła w wieku 81 lat. Aktor był jej jedynym synem i od kilku lat opiekował się mamą, która cierpiała na osteoporozę, parkinsona i raka płuc. Niestety, śmierć rodzicielki zastała go w tragicznej sytuacji finansowej. Kabareciarz zorganizował zbiórkę i zdobył więcej pieniędzy niż się spodziewał. Teraz Czajka rozliczył się ze swojej obietnicy.

- Był szczyt pandemii. Od dłuższego czasu nie miałem pracy, bo mój teatr zamknięto. Brakowało mi na jedzenie i podstawowe opłaty. Nie miałem za co pochować mamy i po raz pierwszy w życiu błagałem obcych ludzi o pomoc. Niezłe upokorzenie, ale i lekcja pokory, bo to wszystko pokazało mi, że nie doceniałem moich fanów – mówi nam Czajka.

Okazało się, że w ciągu 2 dni na konto aktora wpłynęło niemal 50 tysięcy złotych. Nie obyło się bez fali hejtu, ale zdecydowanie więcej było słów wsparcia.

Za pieniądze ze zbiórki wystawił mamie porządny grobowiec, w którym pochowana jest razem z mężem – Zenonem Czajką. Roboty wstrzymywały niedawne mrozy, ale ostatecznie wszystko udało się dobrze zorganizować. Czajka zapłacił też długi na Powązkach Wojskowych za użytkowanie miejsca, opłacił ceremonię pogrzebową i oddał pożyczone pieniądze na czynsz, alimenty i raty kredytów.

Co ciekawe, w ostatnim czasie dostał sporo propozycji pracy, wkrótce zobaczymy go w nowych serialach kręconych dla TVP i Polsatu, a przyjaciele wzruszeni jego sytuacją podarowali mu półroczny abonament w firmie kateringowej, która codziennie przywozi mu świeże i zdrowe posiłki. - Przetrwałem, choć było naprawdę niedobrze. Nikomu tego nie życzę, no chyba, że takie dno ma przypomnieć człowiekowi, że jest jeszcze dobro na tym świecie. Wtedy warto spać, żeby się podnieść – kończy aktor.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze