Czas honoru Powstanie. Julia Rosnowska w Czasie honoru. Halszka byłą dziewczyną Michała Konarskiego

2014-09-28 12:47 Ag

Julia Rosnowska w obsadzie serialu "Czas honoru Powstanie". W 4 odcinku 7 sezonu "Czasu honoru Powstanie" Michał Konarski (Kuba Wesołowski) wypełnia misję, którą powierzył mu major Słowiński (Mariusz Bonaszewski) z AK. Przypadkowe spotkanie Michała z była dziewczyną, Halszką (Julia Rosnowska) wpłynie na jego związek z Celiną (Olga Bołądź).

"Czas honoru Powstanie" odcinek 4 "Kamień na kamieniu" - niedziela, 28.09.2014, o godz. 21.10 w TVP2

Czy Michał, który zostawił Celinę w szpitalu, by dostać swój przydział w Powstaniu Warszawskim, znów zacznie żywić gorące uczucie do Halszki? Młodszy z braci Konarskich jako jedyny nie bierze czynnego udziału w walce, bo Władek (Jan Wieczorkowski) nie przyjął go do swojego plutonu.

Ranny w strzelaninie Michał wydostalł się ze szpitala sw towarzystwie tajemniczego, śmiertelnie chorego człowieka o nazwisku Słowiński. Gdy dotarli do Hoetlu Victoria okazało się, że Słowiński jest wysoko postawionym oficerem AK.

Przeczytaj: Czas honoru Powstanie. Olga Bołądź i Kuba Wesołowski zdradzają jak potoczą się losy Celiny i Michała

W 4 odcinku "Czas honoru Powstanie", który ma tytuł "Kamień na kamieniu" Słowiński wyznacza Michałowi misję, to ważne zadanie do wykonania w siedzibie Komendy Głównej AK. Konarski ją przyjmuje, bo wie, że wcześniej czy później będzie mógł chwycić za broń.

W drodze do komendy Michał jest świadkiem rzezi cywilów. To Niemcy na rozkaz bezwzględnego i sadystycznego generał Von Hackela (Rafał Królikowski), który przeraża nawet samego Larsa Rainera (Piotr Adamczyk) dokonują krwawej pacyfikacji miasta. Michał decyduje się o tym powiedzieć dowódcom AK.

Posłuchaj: Czas honoru Powstanie. Piosenka z Czasu honoru. Dziewczyna z granatem, Kasia Sawczuk

W siedziebie AK Michał spotyka kobietą, która kiedyś była bardzo bliska jego sercu. Piękna blondynka Halszka to dawna miłość Michała. Przypadkowe spotkanie dawnych kochanków jest dla obojga sporym zaskoczeniem. Okazuje się, że będą mieli jeszcze wiele okazji, by być razem, bo misja powierzona Michałowi podczas Powstania Warszawskiego dotyczy rozwijania powstańczego radia “Błyskawica”, gdzie Halszka jest spikerką.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na Facebooku!


ZAPISZ SIĘ:
Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mailNajnowsze