Pogrzeb Hanny Dunowskiej. Pożegnały ją gwiazdy kina i telewizji [ZDJĘCIA]

2019-08-14 14:37 wp
Pogrzeb Hanny Dunowskiej
Autor: AKPA Pogrzeb Hanny Dunowskiej

Polska aktorka, Hanna Dunowska (+60 l.), zmarła 1 sierpnia. Pożegnanie artystki miał miejsce w środę 14 sierpnia na warszawskich Powązkach Wojskowych. Na uroczystość przybyły znane osobistości. Głos zabrała m. in. aktorka Barbara Bursztynowicz czy reżyser Wojciech Adamczyk.

Hanna Dunowska zmarła 1 sierpnia 2019 roku. Miała zaledwie 60 lat. Dziesięć lat temu artystka zachorowała na raka piersi. O śmierci aktorki poinformował serwis Filmpolski.pl. Pogrzeb aktorki znanej m.in. z "Barw szczęścia" rozpoczął się w Domu Pogrzebowym na warszawskich Powązkach Wojskowych. Popularna aktorka została pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Bródnowskim. Tam przewieziono urnę z jej prochami. Na uroczystości licznie zjawiły się gwiazdy teatru i kina. Wśród nich znalazła się Barbara Bursztynowicz z mężem Jackiem, aktor Krzysztof Gosztyła, Sebastian Cybulski (jej serialowy syn w "Barwach szczęścia") czy też Jacek Kałucki. Pojawiła się także Halina Rowicka i reżyser Wojciech Adamczyk.

Dunowska wystąpiła w takich produkcjach jak "Barwy Szczęścia", "07 zgłoś się" czy "Czar par" z lat 90. Od 1984 roku była aktorką Teatru Narodowego, a później Teatru Północnego. Absolwentka PWST przez lata pracowała także jako psychoterapeutka. Ukończyła studia w Instytucie Psychologii Procesu.

Najnowsze