Jerzy Kalibabka nie żyje. Słynny uwodziciel, pierwowzór "Tulipana" miał 63 lata

2019-03-14 11:20 MGa
Jerzy Kalibabka nie żyje
Autor: YouTube/TLC Jerzy Kalibabka w programie "Seks bez tajemnic" w TLC

W Dziwnowie (woj. zachodnio-pomorskie) zmarł Jerzy Kalibabka (+63 l.), który zasłynął uwodzeniem kobiet w celu wyłudzenia ich majątku - dowiedział się "Super Express". Jego postać posłużyła do powstania słynnego serialu "Tulipan" z Janem Monczką (62 l.) w roli głównej.

Jerzy Kalibabka miał wykształcenie podstawowe i pracował jako rybak w Dziwnowie. W 1977 roku postanowił jednak zmienić życie. Wyjechał do Międzyzdrojów, gdzie wkroczył na przestępczą drogę. Jego celem stały się starsze od niego kobiety i turystki z Niemiec. Później, będąc w Szczecinie zajmował się sutenerstwem. W Zielonej Górze poznał pracującą w zakładzie jubilerskim dziewczynę, która nauczyła go rozpoznawać biżuterię.

Wielokrotnie był zatrzymywany przez Milicję Obywatelską. Udawało mu się jednak uciekać z konwojów. Wystawiano za nim listy gończe. W 1980 roku został osadzony w areszcie w Kamieniu Pomorskim, z którego zbiegł po badaniach rentgenowskich w miejscowej przychodni lekarskiej.

Ponownie aresztowany w kwietniu 1982 roku. Sąd w Nowym Sączu postawił mu zarzuty popełnienia 103 przestępstw na terenie całej Polski. Głównie chodziło o kradzieże biżuterii, sprzętu elektronicznego i kożuchów, ale także o oszustwa, wyłudzenia, uwodzenie nieletnich, rozboje, pobicia i gwałty. Wartość skradzionych przez niego przedmiotów oszacował na blisko 15 milionów złotych.

8 marca 1984 roku w Dzień Kobiet został skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności i blisko milion złotych grzywny. Wyrok odbywał w Barczewie (w obecnym województwie warmińsko-mazurskim). W 1986 roku zatrudniono go jako konsultanta serialu "Tulipan". Dzięki honorarium udało mu się spłacić grzywnę.

Na wolność wyszedł w skutek amnestii po odbyciu 9 lat i 8 miesięcy kary. Powrócił do rodzinnego Dziwnowa, gdzie założył kawiarnię i sprzedawał pomidory. Założył rodzinę i co jakiś czas bywał w programach telewizyjnych.

Na razie nie jest znana przyczyna śmierci Jerzego Kalibabki.

Najnowsze