Marcelina Zawadzka z zarzutami. W tle międzynarodowa mafia. NOWE USTALENIA

2020-07-09 13:55 dav

Zanosi się na gigantyczny skandal w polskim show-biznesie. Jedna z największych gwiazd TVP Marcelina Zawadzka (31 l.) została oskarżona o oszustwa podatkowe. Nie do wszystkich zarzutów się przyznaje, bo, jak twierdzi – czuje się oszukana i to ona jest ofiarą. Jak dowiedział się „Super Express”, prezenterka nie zamierza pojawiać się w sądzie podczas zaplanowanych na najbliższy czas rozpraw. Jednak jej sytuacja jest poważna, bo grozi jej maksymalnie 10 lat więzienia!

To z pewnością nie jest łatwy czas dla Marceliny Zawadzkiej. Gwiazda została oskarżona o oszustwa skarbowe, fałszowanie faktur i pranie brudnych pieniędzy. Jest jedną ze współoskarżonych. W całej sprawie jest łącznie 18 oskarżonych narodowości Polskiej, Ukraińskiej, Litewskiej i Białoruskiej, a akt oskarżenia obejmuje 102 zarzuty. „Karuzela vatowska” obejmowała takie produkty jak kawa, napoje energetyczne i złotą biżuterię.
– Marcelina Z. jest jedną z oskarżonych. Zarzuty dotyczą uszczuplenia podatku, przyjęcia i rozliczania faktur, prania brudnych pieniędzy. Oskarżona przyznaje się do dwóch czynów, nie przyznaje się do zarzutu prania brudnych pieniędzy (na etapie postępowania przygotowawczego) – wyjaśnia nam sędzia Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Gwiazda TVP oskarżona o oszustwa podatkowe! Marcelina Zawadzka trafi za kraty?!

– Ciężko mi komentować tę sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób, jak się okazało, nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową – tłumaczy się Zawadzka w NaTemat.
– Mogę jedynie potwierdzić, że pani Zawadzka została objęta aktem oskarżenia, przy czym – co istotne – jako jedyna nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – wyjaśnia jej adwokat Krzysztof Ways z Kancelarii GWW.

Super Raport 8 VII (goście: Radosław Fogiel - PiS, Sławomir Neumann PO, Łukasz Jankowski - prezes Okręgowej Izby Lekarskiej)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze