Mariusz Czajka wytoczył ciężkie działa przeciwko bankowi. Nowa rola w TVP pomoże mu wyjść ze spirali długów?

2021-06-21 12:51
Mariusz Czajka w nowym serialu TVP
Autor: AKPA Mariusz Czajka w nowym serialu TVP

Mariusz Czajka popadł w straszne długi. Aktor nie miał pieniędzy, aby zorganizować pogrzeb ukochanej mamy. Prosił fanów o wsparcie finansowe. W wyniku internetowej zbiórki udało się zebrać sporo środków pieniężnych. Czajka poszedł na wojnę z bankiem. Kredyt spędza mu sen z powiek. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" chce jak najszybciej uwolnić się ze spirali długów. Aktor będzie gwiazdą nowego serialu TVP. Czy to pomoże mu stanąć na nogi?

Mariusz Czajka to gwiazdor wielu popularnych seriali. Aktor wystąpił m. in. w "Świecie według Kiepskich", "Ojcu Mateuszu", "Domu nad rozlewiskiem" i w filmach: "Chłopaki nie płaczą", "C.K. Dezerterzy" i wielu innych. Czajka od wielu lat pracuje w teatrze Studio Buffo w Warszawie. Aktor był też głosem Kaczora Donalda. Mimo bogatego portfolio artysta miał problemy w życiu prywatnym. Aby dokończyć budowę domu pod Warszawą wziął kredyt. Niestety oszukano go, jak wielu innych Polaków:

Moja historia przypomina te, o których słyszę od znajomych. W 2006 roku sprzedałem swoje mieszkanie w Piasecznie i postanowiłem zbudować dom pod Warszawą. W trakcie budowy zabrakło mi pieniędzy i tak trafiłem do banku. Dałem się po prostu wykiwać i uwierzyłem, że kredyt mogę dostać tylko we frankach - wypowiedź aktora podał portal Pomponik.

Gwiazdor "Świata według Kiepskich" w tzw. „czarny czwartek” przeżył załamanie:

Bałem się, że umrę ze stresu i zostawiłem nawet list pożegnalny u przyjaciela z instrukcją, co ma zrobić po mojej śmierci. Uratowała mnie wtedy znajomość z moją głęboko wierzącą koleżanką Anią Golędzinowską. Dzięki niej postanowiłem walczyć. Pozwałem bank i czekam. Bardzo zależy mi na wyjściu z tej spirali długów i skromnym życiu (...) Odbyły się już dwie rozprawy, reprezentuje mnie naprawdę dobra adwokat - wyznał w rozmowie z portalem.

Mariusz Czajka powoli wychodzi na prostą. Aktor zebrał gigantyczną sumę na zorganizowanie pogrzebu matki. Wszystko dzięki pomocy darczyńców. Teraz dostał propozycję pracy w nowym serialu TVP. Produkcja pt. "Remiza" to opowieść o pracy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Każdy odcinek przedstawiać będzie inną historię opartą na faktach. Premiera jesienią w TVP1.

Pogrzeb mamy Mariusza Czajki

ZOBACZ: Daniel z "Klanu" wziął ślub! Jakub Tolak pokazał zdjęcia. Niezwykła suknia panny młodej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE