Mariusz Czajka przygotowuje pogrzeb. Zobacz, jak sobie poradził [ZDJĘCIA]

2021-01-25 5:18 jm xs
Jego apel łamie serce! Mariusz Czajka nie ma pieniędzy na pogrzeb matki. Ma same długi, prosi o pomoc
Autor: Prywatne archiwum Mariusza Czajki, pomagam.pl Jego apel łamie serce! Mariusz Czajka nie ma pieniędzy na pogrzeb matki. Ma same długi, prosi o pomoc

To był dla Mariusza Czajki (60 l.) ciężki okres. Przed tygodniem zmarła jego mama Krystyna (†81 l.), a on nie miał pieniędzy na pochówek. Dzięki pomocy internautów i przyjaciół zdobył blisko 50 tys. zł. Teraz aktor zaczął przygotowania, aby godnie pochować mamę. Był z nią bardzo związany, przez ostatnie lata sam opiekował się schorowaną kobietą. Wyjątkowe zdjęcia poniżej.

Czajka załatwił już formalności. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę, 27 stycznia, o godz. 12.15 w kaplicy cmentarnej na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

– Zamówiłem wieniec z herbacianych róż w kształcie serca, bo mama kochała te kwiaty i piosenkę Miecia Fogga „Jesienne róże”. Ostatni portret mamy, który stanie w kaplicy i na grobie, powstał dzięki zeszłorocznej sesji zdjęciowej dla „Super Expressu”, z której była bardzo zadowolona – zdradza nam aktor.

Prochy pani Krystyny zostaną zamknięte w czarnej urnie, tak jak sobie tego życzyła przed śmiercią. Aktor chce wygłosić krótką mowę pożegnalną w towarzystwie swoich córek Inez (20 l.) i Weroniki (26 l.). Natomiast po uroczystościach zajmie się wymianą zniszczonego już grobu rodziców.

Pogrzeb Marii Koterbskiej

Grabarze już zapowiedzieli mi, że płyta pęknie podczas jej odsuwania, bo od dawna jest uszkodzona. Leży tam od 50 lat, a ja miałem 9 lat, jak umarł mój tata Zenon Czajka, znany harcmistrz. Mimo tego pamiętam, jak moja mamusia przez rok dorabiała korepetycjami, by zapłacić za pomnik taty. Teraz to mój obowiązek i dzięki dobrym ludziom uda mi się to zrobić – kończy.

Najnowsze