Milionerzy: Wielka PORAŻKA. Rozgadana rozgrywka zakończyła się fatalną odpowiedzią

2020-11-24 21:55 dkow
Milionerzy TVN, Hubert Urbański
Autor: X-NEWS "Milionerzy" TVN, Hubert Urbański

Ta rozgrywka obfitowała w wiele anegdot, analiz i trudnych wniosków. W "Milionerach" tak już bywa, że jedni dużo mówią, inni dużo myślą, a jednego przepisu na wygraną nikt jeszcze nie ustalił. Jednak na to pytanie odpowiedź zna wielu. Sprawdź, z czym zmierzyła się uczestniczka.

Przez cały dzisiejszy odcinek byliśmy świadkami pełnej emocji rozgrywki. Karolina, która kontynuowała grę z poprzedniego odcinka, próbowała przebrnąć przez pytania w "Milionerach". Jednym z problemów okazała się słynna powieść o wojakach. Dzięki pomocy publiczności udało jej się przejść dalej. Jednak to pytanie przelało czarę goryczy! Dotyczyło czegoś, co prawie każdy z nas ma w szafie. Znasz poprawną odpowiedź?

Zobacz inne pytanie: Milionerzy: Błąd ortograficzny w pytaniu! Zdezorientowana uczestniczka

Uczestniczka Karolina charakteryzowała się tym, że dużo mówiła. Nie jest to błąd! Przecież każdy gracz ma inny sposób analizowania pytań - jedni robią to w ciszy serca, a inni na głos. Trzeba jednak mieć się na baczności. Kiedy "myśli się na głos", bardzo łatwo popełnić błąd. Tak też przydarzyło się podczas odpowiedzi na jedno z pytań. Uczestniczka stwierdziła, że (górale proszeni są o przejście do następnego akapitu) kierpce to... skarpety! A przecież każdy góral wie, że to buty. Co na stopach, to na stopach. Jednak to nie pytanie o góralski ubiór przyniosło porażkę. Chodziło o dosyć znaną część garderoby - znasz ją?

Jakie elementy garderoby powstają najczęściej z materiału typu softshell?

A. rajstopy

B. kurtki

C. krawaty

D. gorsety

Po wnikliwej analizie każdego z wymienionych elementów garderoby, uczestniczka stwierdziła, że słowo z angielskiego zaczerpnięte - "shell" to może mieć coś z pancerzem. Idąc rozpoczętym tokiem rozumowania, dodała "soft", wyszedł miękki pancerz, a przecież gorsety to bywają i miękkie. Tak oto dotarła do odpowiedzi D, która... cóż. Czy była poprawna? Nie. Softshell wykorzystuje się w szyciu kurtek.

Najnowsze