Nie żyje Jerzy Moes. Zagrał w kultowej scenie [WIDEO]

2019-05-06 18:36 MGa
świeczka
Autor: Pixaby/_Alicja_

27 kwietnia w wieku 83 lat zmarł Jerzy Moes, aktor znany z ról epizodycznych w takich produkcjach jak: "Dom", "07 zgłoś się", "Czterdziestolatek" i "Polskie drogi".

Jerzy Moes
Autor: Youtube Jerzy Moes

- Z żalem żegnamy Jerzego Moesa naszego Kolegę związanego z ZASP-em od niemal pół wieku, aktora filmowego, radiowego, telewizyjnego oraz Teatrów Dolnośląskich Jelenia Góra-Wałbrzych, im. Stefana Żeromskiego Kielce-Radom, Dramatycznych i Rozmaitości we Wrocławiu, Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Operetki Śląskiej w Gliwicach, Płockiego oraz warszawskich: Dramatycznego, Ateneum im. Stefana Jaracza oraz Ziemi Mazowieckiej. Zadebiutował w 1961 roku na deskach Teatrów Dolnośląskich Jelenia Góra-Wałbrzych rolą Lindego w spektaklu „Staś i Nel” według Henryka Sienkiewicza w reżyserii Zuzanny Łozińskiej, zaś na ekranie w 1964 roku rolą kapitana w oflagu w „Pierwszym dniu wolności” Aleksandra Forda - czytamy na stronie ZASP-u.

Jerzy Moes najbardziej znany jest z roli milicjanta wypisującego mandat za użycie słowa "dupa" w kultowej komedii "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?". Po raz ostatni aktor na ekranie pojawił się w 2017 roku w "Barwach szczęścia".

Najnowsze