Gwiazdor "Bożego Ciała" przeraźliwie krzyczał po odebraniu nagrody. Bartosz Bielenia solidarny z Białorusią [WIDEO]

Bartosz Bielenia krzyczy w Strasburgu
Autor: Twitter @VoicesBelarus Bartosz Bielenia krzyczy w Strasburgu

Bartosz Bielenia to młody aktor, który po występie w filmie Jana Komasy "Boże Ciało", został okrzyknięty objawieniem i nadzieją polskiego kina. Artysta odbierał nagrodę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Podczas przemówienia postanowił krzyczeć w geście solidarności z Białorusią. Uczynił to samo, co aktywistka, która krzykiem chciała zwrócić uwagę na bezradność w stosunku do białoruskiego reżimu. Zobacz wideo i fragment przemówienia gwiazdora "Bożego Ciała".

Kim jest Bartosz Bieleniaa?

Bartosz Bielenia to 29-letni aktor, który zdobył ogromną sławę dzięki roli w filmie "Boże Ciało", w reżyserii Jana Komasy. Dzieło zostało docenione i obsypane nagrodami. Zostało również nominowane do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". Bielenia jako aktor zrobił wrażenie. Pojawił się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, gdzie odbierał statuetkę dla "Bożego Ciała" za zajęcie 2. miejsca w konkursie Lux Audience Award. Podczas przemówienia nawiązał do sytuacji w Białorusi:

Jestem z Polski, która stanowi granicę Unii Europejskiej. Tuż za naszą granicą z Białorusią kilkadziesiąt tysięcy osób jest torturowanych, część z nich została uwięziona, a kolejna zamordowana. Trwa to od 2020 r., a jedyne, co mogę dziś zrobić, to oddać swój głos w imieniu tych ludzi - powiedział Bielenia i zaczął przeraźliwie krzyczeć.

Bielenia przyznał się stosowania przemocy wobec studentów krakowskiej AST. Przepraszał za swoje zachowanie wobec młodszych kolegów.

Doda rozstała się z mężem

ZOBACZ: Córka Przybylskiej w Tańcu z gwiazdami! Fani show nie kryją oburzenia. Oliwia Bieniuk już wzbudza emocje!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze