Tajemnicza śmierć Ewy Żarskiej. Szokujące hipotezy. Wpływowe osoby w tle?

2020-04-22 6:00
Ewa Żarska
Autor: instagram Ewa Żarska

Jeszcze kilka dni temu na żywo relacjonowała wydarzenia w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, gdzie u kilkudziesięciu pensjonariuszy wykryto koronawirusa. Później na Instagramie opublikowała swoje zdjęcie na tle morza z podpisem: „Tak mi się przypomniało ...ech ? chce nad morze JUŻ!”. Następnego dnia została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Ewa Żarska (+45 l.) była znaną dziennikarką śledczą Telewizji Polsat, dlatego jej nagła śmierć wywołała poruszenie telewidzów i internautów. Pojawiły się hipotezy o spisku, morderstwie, samobójstwie...

Pracowała na najwyższych obrotach, a koledzy z mediów mówią, że wchodziła z kamerą w miejsca, w które inni wchodzić nie chcieli. Prywatnie – uśmiechnięta i niezwykle pomocna. Tym większym szokiem jest jej śmierć. Ewa Żarska zmarła w swoim łódzkim mieszkaniu. - O nagłym zgonie powiadomiona została policja i prokurator – mówi Krzysztof Kopania (53 l.), rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Przeprowadzone zostały wszelkie wymagane procedurą czynności. Okoliczności są wyjaśniane – dodaje.

Zobacz także: Kiedy odbędzie się pogrzeb Ewy Żarskiej? Dziennikarka Polsatu zmarła w tajemniczych okolicznościach

Według wstępnych ustaleń śledczych do śmierci dziennikarki nie przyczyniły się osoby trzecie. „Wiele wskazuje na to, że popełniła samobójstwo” - napisała „Gazeta Wyborcza”. Natychmiast po tragedii w mediach społecznościowych pojawiły się różne hipotezy oraz informacje o zaginięciu dokumentów, które dziennikarka miała posiadać. Dotyczyły one sprawy pedofilii wśród wpływowych osób.

Ewa Żarska z Polsatem związana była z przerwami od 2001 r. Zajmowała się głównie reportażem śledczym. To ona wytropiła przebywającego w Rosji pedofila z Polski, który przyznawał się do uśmiercania dzieci. Za materiał „Mała prosiła, by jej nie zabijać” w 2017 r. otrzymała nagrodę MediaTory.

Ma na koncie również książkę „Łowca - Sprawa Trynkiewicza”, dokumentującą zbrodnie oprawcy z Piotrkowa Trybunalskiego.

Jak poinformowano we wtorek, pogrzeb Ewy Żarskiej odbędzie się 27 kwietnia, w poniedziałek, w Piotrkowie Trybunalskim. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od mszy w Kaplicy Cmentarnej o 11:30.

Zagadkowa śmierć dziennikarki nie jest pierwszym takim przypadkiem w ostatnich latach. Wśród innych wymienić można np.:

- śmierć Jarosława Ziętary (ur. w 1968 r.)

Dziennikarz śledczy „Gazety Poznańskiej”, badał m.in. afery gospodarcze. 1 września 1992 r. zaginął bez śladu w drodze do pracy. Według prokuratury został uprowadzony i zamordowany. W Bydgoszczy znajduje się jego symboliczny grób.

- śmierć Dariusza Siatkowskiego (+48 l.)

Aktor i reżyser, znany choćby z roli w filmach Romana Załuskiego „Kogel-mogel” i „Kogel-mogel II”. Zmarł nagle 11 października 2008 r. w jednym z hoteli w okolicach Łodzi.

- śmierć Piotra Woźniak-Staraka (+39 l.)

Producent filmowy i przedsiębiorca. Zaginął 18 sierpnia 2019 r. na jeziorze Kisajno, po tym jak w nocy wypadł do wody z motorówki, Pięć dni później odnaleziono jego zwłoki.

- śmierć Jakuba Olbrychskiego (+28 l.)

Wnuk Daniela Olbrychskiego (75 l.). 14 marca tego roku w lesie niedaleko Warszawy znaleziono jego zwłoki. Na ciało natrafił przypadkowy przechodzień.

Niespodziewane śmierci gwiazd polskiego kina
WM
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze