Zielińska i inne gwiazdy w nowej kampanii. Wspierają walkę z guzami mózgu

2020-05-22 16:30 TUMM
Gwiazdy wspierają Fundację Glioma Center im. Hani Magiery
Autor: materiały prasowe Gwiazdy wspierają Fundację Glioma Center im. Hani Magiery

Gwiazdy chętnie angażują się w akcje społeczne. Nie inaczej było tym razem. Olga Borys, Anna Dereszowska, Sławomir Doliniec, Paulina Drażba, Krystian Kukułka, Wojciech Majchrzak, Joanna Moro, Karolina Pilarczyk, Ewelina Ruckgaber, Julia Wróblewska, Katarzyna Zielińska i Izabela Zwierzyńska zabrały głos w szczytnym celu. Chodzi o walkę z guzem mózgu.

Tej wiosny Hania Magiera obchodziłaby 10. urodziny. Niestety, pomimo nadludzkich wysiłków nie udało się uratować jej życia. Rodzice dziewczynki postanowili pomóc innym i powołać fundację, której misją jest niesienie wsparcia wszystkim chorym na guza mózgu - glejaka.

Fundacja Glioma Center im. Hani Magiery, jako charytatywna organizacja non-profit, między innymi skupia się na budowaniu świadomości znaczenia badań molekularnych glejaka, które mogą stanowić klucz do wdrożenia optymalnego i spersonalizowanego leczenia. Niestety analiza molekularna guza wykonywana jest wciąż zbyt rzadko, a pacjenci często nie są świadomi, że właśnie dzięki tej diagnostyce możliwy jest dobór innowacyjnego postępowania medycznego, które daje nadzieję na większy komfort życia w maksymalnie najdłuższym czasie.

Aby podnieść i rozpropagować wśród pacjentów i ich rodzin wiedzę na temat badań molekularnych guza mózgu - glejaka, Fundacja Glioma Center im. Hani Magiery, zaprosiła także do współpracy szereg znanych osób, które pro bono wzięły udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej realizowanej przez wybitnego fotografa, Jacka Porembę. Inicjatywę Fundacji wsparła plejada gwiazd takich jak: Olga Borys, Anna Dereszowska, Sławomir Doliniec, Paulina Drażba, Krystian Kukułka, Wojciech Majchrzak, Joanna Moro, Karolina Pilarczyk, Ewelina Ruckgaber, Julia Wróblewska, Katarzyna Zielińska i Izabela Zwierzyńska.

Fundacja zaprasza już dziś do poparcia i szerokiego udostępniania apelu na rzecz diagnostyki molekularnej, który gwiazdy będą zamieszczały w tym tygodniu na swoich profilach w mediach społecznościowych. Okazja jest szczególna, gdyż maj jest miesiącem budowania świadomości na temat guzów mózgu (Brain Tumor Awareness Month), w związku z czym Fundacja podejmuje szereg inicjatyw m.in. udostępnia na swej stronie Facebook polską wersję materiałów opracowanych przez partnera: amerykańską organizację NCI-Connect działającą w ramach National Institutes of Health (NIH).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Gwiazdy wspierają Fundację Glioma Center im. Hani Magiery
Autor: materiały prasowe Gwiazdy wspierają Fundację Glioma Center im. Hani Magiery
Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze