Mamy zdjęcia

Abp Sławoj Leszek Głódź to panisko! Boska rezydencja najsłynniejszego sołtysa w Polsce

2023-03-11 5:12

Sławoj Leszek Głódź to jeden z najpopularniejszych duchownych w polskim Kościele. Krążą o nim legendy dotyczące osiągnięć na niezbyt chwalebnych polach, ale ile w nich jest prawdy, wie tylko on sam. Bez wątpienia abp Głódź słynie z zamiłowania do luksusu. Niecałe dwa lata temu hierarcha wzbudził sensację, zostając sołtysem Piaskawa, części wsi Bobrówka. W dzień sołtysa pokazujemy, jak wygląda boska rezydencja Sławoja Leszka Głódzia.

Dzień sołtysa - święto abp. Głódzia

Obchodzony 11 marca dzień sołtysa to święto także byłego metropolity gdańskiego. Sławoj Leszek Głódź - po bogatej karierze w strukturach Kościoła - niespodziewanie trafił na urząd całkowicie świecki. W czerwcu 2021 roku został wybrany sołtysem Piasków. Mimo że według kościelnych przepisów duchowny nie może sprawować publicznych urzędów, abp Głódź już niemal dwa lata jest sołtysem. Od czasu do czasu pojawia się też na uroczystościach kościelnych. Ostatnio koncelebrował mszę ku czci św. Kazimierza Królewicza, patrona Metropolii Białostockiej. Co ciekawe, Sławoj Leszek Głódź  decyzją Stolicy Apostolskiej ma zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach religijnych, ale tylko na terenie archidiecezji gdańskiej. 

Tak mieszka abp Głódź

Sławoj Leszek Głódź jest już na biskupiej emeryturze, ale zdecydowanie nie wiedzie życia typowego seniora. Po pierwsze, jako sołtys ma co robić na wsi, po drugie nie ma - jak większość polskich emerytów - problemów związanych z finansami. Arcybiskup mieszka w boskiej rezydencji na Podlasiu. Cnota ubóstwa zdecydowanie nie jest mu bliska. Posiadłość abp. Głódzia obejmuje ponad 20 hektarów! W budynku mieści się ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i warsztat terapii zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej. W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka abp Sławoj Leszek Głódź. Nawet na tle swojego kolegi z episkopatu - kardynała Stanisława Dziwisza (tu zobaczysz, jak mieszka Stanisław Dziwisz) - jego rezydencja wygląda luksusowo. 

Sonda
Czy Kościół w Polsce odgrywa pozytywną rolę?
Sesja Rady Gminy Jaświły z udziałem Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, nowo wybranego sołtysa sołectwa Piaski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany