Kidawa-Błońska grzmi: W Polsce nie ma Trybunału Konstytucyjnego! [SEDNO SPRAWY]

i

Autor: Marcin Gadomski Kidawa-Błońska grzmi: W Polsce nie ma Trybunału Konstytucyjnego! [SEDNO SPRAWY]

Prawica ma ubaw

Ale przejęzyczenie Kidawy-Błońskiej! Powiedziała to o Mikołaju Koperniku [WIDEO]

2023-02-09 8:25

Sejm podjął uchwałę upamiętniającą 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. W dokumencie podkreślono ogromny wkład polskiego astronoma w rozwój światowej nauki. Projekt uchwały z mównicy sejmowej przeczytała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, zaliczając przy tym olbrzymią wpadkę.

Uczony z Toruniu przyszedł na świat 19 lutego 1473 roku, studiował prawo, medycynę i matematykę na Akademii Krakowskiej, potem podjął studia w Bolonii, Rzymie, Ferrarze i Padwie. Jego największym dziełem jest "O obrotach sfer niebieskich", które zawiera wykład heliocentrycznej i heliostatycznej budowy wszechświata. Małgorzata Kidawa-Błońska czytając projekt uchwały przechrzciła dokonanie Mikołaja Kopernika na "O obrotach stref niemieckich".

Wpadkę wicemarszałek Sejmu zauważył m.in. Dominik Tarczyński z PiS, który umieścił na Twitterze filmik z wpadką posłanki PO. Małgorzata Kidawa-Błońska miała także problem z przeczytaniem nazwy miast Elbląg i Norymberga. czyżby czytała to po raz pierwszy dopiero na mównicy sejmowej?

Posłanki PO Kidawa-Błońska i Śledzińska-Katarasińska biesiadują w Sopocie

M.KIDAWA BŁOŃSKA: PLATFORMA JEST DLA POLAKÓW GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA
Nasi Partnerzy polecają