Andrzej Duda, Agata Duda

i

Autor: AKPA

czego im życzyli?

Andrzej Duda z małżonką zwrócili się do 4,6 mln osób. "Niech będzie to dobry czas..."

2022-09-01 9:01

1 września oznacza oficjalny koniec wakacji dla wszystkich uczniów w naszym kraju. Po ponad dwumiesięcznym wypoczynku tego właśnie dnia wracają oni do szkolnych murów, aby dalej poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Szacuje się, że czeka to przeszło 4,6 mln młodych Polaków! Z tej okazji Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda postanowili złożyć im krótkie życzenia na nowy rok szkolny. Pierwsza dama, niegdyś sama ucząca młodzież, nie zapomniała również o nauczycielach i rodzicach!

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyła życzenia uczniom i nauczycielom z okazji inauguracji roku szkolnego 2022/2023. Opublikowano je na oficjalnej stronie prezydenta. - Szanowni Nauczyciele! Drodzy Uczniowie i Rodzice! Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wszystkim, którzy podejmują związane z nim wyzwania, życzymy powodzenia i wielu sukcesów. Niech będzie to dobry czas przekazywania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale również czas radości, fascynujących przeżyć i nowych przyjaźni - w ten sposób rozpoczynając tegoroczne życzenia.

Zobacz: PiS przekonuje, że PO odbierze 500 plus po dojściu do władzy. Polacy powiedzieli, czy w to wierzą

Następnie zwrócono się do pierwszoklasistów. Dla blisko 382 tys. uczniów rozpoczynających naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych to właśnie dziś po raz pierwszy zabrzmi dzwonek szkolny.

Ze szczególnymi pozdrowieniami zwracamy się do uczniów rozpoczynających swój pierwszy rok szkolnej nauki. Życzymy, żeby spełniły się Wasze oczekiwania, żeby niepokój pierwszoklasistów okazał się zupełnie niepotrzebny i żeby szkoła stała się miejscem, które od razu polubicie. Na pewno pomogą Wam w tym Wasi wychowawcy, nauczyciele, cała szkolna społeczność, a także Wasi najbliżsi. Każdemu z prawie pięciu milionów polskich uczniów życzymy powodzenia w nauce i ważnych dokonań w zdobywaniu wiedzy. Niech urzeczywistnią się Wasze nadzieje i plany

W życzeniach nie zapomniano również o nauczycielach. - Przekazujemy najlepsze pozdrowienia wszystkim nauczycielom i wychowawcom. Pragniemy wyrazić wielki szacunek i uznanie dla Państwa odpowiedzialnej, niełatwej pracy, tak bardzo potrzebnej Polsce i Polakom. Pracy, która jest zawodem, ale zarazem niezwykle ważną misją społeczną. Wiemy, że polska oświata mierzy się z wieloma wyzwaniami. Doniosłym problemem jest kwestia uposażenia nauczycieli, które powinno rosnąć razem ze wzrostem płac w gospodarce. Jest to niezbędne dla umacniania kondycji, potencjału i prestiżu Państwa zawodu - czytamy.

Zobacz, jak w trakcie prezydentury zmieniał się Andrzej Duda w galerii poniżej:

Na koniec para prezydencka nie omieszkała wspomnieć o sytuacji za naszą wschodnią granicą, która rzutuje również na polską edukację. - Wchodzimy w ten nowy szkolny rok w czasach niespokojnych. Polska jest bezpieczna, ale za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą wsparcie Ukraińcom uciekającym przed rosyjską agresją. Wspaniałym tego przykładem jest przyjęcie ukraińskich dzieci do polskich szkół, za co należy się ogromne podziękowanie dyrekcjom, nauczycielom, uczniom i rodzicom - napisali, dodając na koniec:

Niech rozpoczynający się rok szkolny przyniesie nowe osiągnięcia i dobre rozwiązania polskiej edukacji. Niech będzie udany, owocny i spokojny! Wszystkiego najlepszego!

Andrzej Duda z żoną w kościele w Juracie
Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Nasi Partnerzy polecają