Kukiz vs Podsiadło

i

Autor: Kurnikowski/AKPA; Paweł Dąbrowski/Super Express Kukiz vs Podsiadło

Konkretny przekaz

Apostazja Dawida Podsiadły. Paweł Kukiz wali prosto z mostu. Podsiadło zostanie w Kościele?!

Dawid Podsiadło pod koniec października ogłosił, że zamierza dokonać apostazji! Piosenkarz w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim podkreślił, że ma problem z instytucją Kościoła, a nie z samą wiarą, O apostazję Dawida Podsiadły zapytaliśmy w programie "Politycy od kuchni" Pawła Kukiza, czyli nie tylko polityka, lecz także starszego kolegę po fachu popularnego artysty. Były wokalista zespołu Piersi wali prosto z mostu. Czy Dawid Podsiadło przemyśli sprawę?

Dawid Podsiadło - jak wielu celebrytów - ostro skrytykował działalność Kościoła. Prawdziwym szokiem dla fanów była jednak zapowiedź apostazji. Artysta przeszedł już nawet do czynów! - Ja jestem krok dalej, bo udało mi się zdobyć ten akt chrztu i teraz jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o tę apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy - tłumaczył piosenkarz, który zastrzegł, że nie piętnuje wiary, tylko "hipokryzję". - Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe - wskazał Dawid Podsiadło

Paweł Kukiz o apostazji: Najprostsze wyjście

Na problem coraz popularniejszej w Polsce apostazji zwrócił uwagę Paweł Kukiz w programie "Politycy od kuchni", gdzie zaatakował innych celebrytów, m.in. Janusza Panasewicza, którego nazwał... "bolszewikiem". Dawidowi Podsiadle lider ruchu "Kukiz'15" doradzać nie zamierza, bo ten jest "wolnym człowiekiem" i "ma mózg". Poseł na temat apostazji ma jednak wyrobiony pogląd. - To jest najprostsze wyjście. Jeśli ktoś jest naprawdę wierzący, to od Boga nie odejdzie, od tego Kościoła nie odejdzie, bo Kościół to jest wspólnota, a nie biskupi, arcybiskupi czy proboszczowie. Oni są bardzo potrzebni do uporządkowania zdarzeń związanych z celebrowaniem wiary, ale Kościół to ludzie - podkreślił Paweł Kukiz. 

Poniżej prezentujemy nagranie ze słowami muzyka na temat apostazji i Dawida Podsiadły, cały program "Politycy od kuchni" z Pawłem Kukizem, a także galerię zdjęć "Tak mieszka Paweł Kukiz".

Politycy od Kuchni - Paweł Kukiz
Nasi Partnerzy polecają