łyżwy pge 3

i

Autor: foto P. Grzybowski

Czas na łyżwy

Atrakcje „Zimowego Narodowego” w Warszawie i Opolu

2023-02-25 15:39 Materiał sponsorowany

Największe zimowe miasteczko zawitało w ten weekend (25 i 26 lutego) na lodowiska W Warszawie w Centrum Sportu Wilanów (ul. Gubinowska 28/30) oraz Toropol w Opolu (ul. Barliciego 13). Instruktorzy łyżwiarstwa, nauka jazdy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dyskoteka na lodzie to tylko część atrakcji, które czekają na chętnych w oba weekendowe dni. Warto przyjść! Zabawa trwa od godz. 11.30 do 20.15. Z atrakcji „Zimowego Narodowego” skorzystało w tym roku już 600 tys. osób!

„Zimowy Narodowy”, akcja znana warszawiakom i osobom spędzającym ferie w stolicy od dawna, od dwóch lat omija Stadion Narodowy. W poprzednim sezonie stadion zajęty był przez szpital tymczasowy związany z epidemią COVID-19, w tym roku powodem były kłopoty z dachem. „Zimowy Narodowy” ruszył więc w trasę po Polsce i okazało się to strzałem w „10”! Na 30 lodowiskach w 16 Polskich miastach frekwencja dopisywała. Z atrakcji skorzystało 600 tys. osób.

łyżwy PGE 4

i

Autor: foto P. Grzybowski

Trzeba wiedzieć, jak się wstaje

Sobota na lodowisku w warszawskim Wilanowie zaczęła się od „Poranka dla dzieci z PGE”. To nauka jazdy dla najmłodszych. Trzy instruktorki pokazywały dzieciom ćwiczenia pozwalające utrzymać równowagę na łyżwach i uczyły, jak wstać z lodu, gdy jednak nie wszystko poszło tak, jakby się chciało.

8,5–letni Natan na początku nie chciał wejść na lodowisko. Kurczowo trzymał się bandy i ze łzami w oczach spierał z mamą, która przekonywała go, by jednak spróbował. Pół godziny później Natan jeździł już po tafli slalomem.

- Ja po prostu nie wiedziałem, o co w tym chodzi! – mówi Natan, gdy pytamy, jak udało mu się przełamać strach.

Zupełnie inaczej do sprawy podeszła 9-letnia Zosia. Choć była najczęściej lądującą pupą na lodzie łyżwiarką, zawsze podnosiła się z uśmiechem i ćwiczyła dalej.

- Bo ja chcę jeździć! – powiedziała z szerokim uśmiechem

Natalka (5 l.) w skupieniu i skrupulatnie wykonywała wszystkie ćwiczenia. Gdy poczuła się troszkę pewniej, poprosiła stojącą przy bandzie mamę: „Nagrywaj jak jeżdżę!”

łyżwy pge 1

i

Autor: foto. P. Grzybowski

Weekendowy rozkład jazdy

Zabawa na lodowisku w Warszawie i Opolu, w sobotę i niedzielę odbywa się według tego samego rozkładu jazdy:

  • Poranki dla dzieci z PGE – 11.30-12.15, 13.30-14.15. To zajęcia dla najmłodszych, dzięki którym pewniej postawią swoje pierwsze kroki na łyżwach.
  • Trening łyżwiarski dla młodzieży i dorosłych – 15.30-16.15, 17.30-18.15 – warsztaty, które pomogą wejść w nową formę zimowej aktywności fizycznej.
  • Disco Lodowisko z 4FUN.TV – 19.30-20.15. Popularna na zimowym miasteczku lodowa dyskoteka w rytm największych muzycznych hitów.

Uczestnicy mogą liczyć na bezpłatne szkolenia z wykwalifikowaną kadrą instruktorską prosto ze znanego wszystkim „Zimowego Narodowego”. Towarzyszą im animacje na lodowisku i w strefie zabaw, rozgrzewki z układami choreograficznymi, kolorowanki dla dzieci, wielkoformatowe klocki, a także łamigłówki i konkursy.

Bilety dostępne są w kasach lodowiska w standardowych cenach. Organizatorzy apelują, by maluchy wyposażyć w rękawiczki, a razem z łyżwami wypożyczyć kaski!

Więcej informacji:

www.zimowynarodowy.pl

www.facebook.com/zimowy.narodowy

www.instagram.com/zimowynarodowy

Nasi Partnerzy polecają