Bp. Andrzej Bałabuch

i

Autor: Piotr Molecki/EAST NEWS

Niesamowite przeżycie

Biskup Adam poszedł z kolędą. Nagle pojawiła się katechetka. To, co stało się potem, odbiera mowę

2023-01-16 18:56

Kolęda 2023. Biskup Adam Bałabuch osobiście z wizytą duszpasterską odwiedził wiernych. Nie była to zwykła kolęda, bo odbyła się w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, który połączony jest z hospicjum. W trakcie kolędy nagle pojawiła się katechetka i nauczycielka z pobliskiej podstawówki. To, co stało się potem, odbiera mowę. To musiało być niesamowite przeżycie.

Biskup Adam Bałabuch po kolędzie w ZOL

Kolęda 2023. Biskup Adam Bałabuch zrobił niespodziankę pacjentom należącego do Caritas Diecezji Świdnickiej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Kolęda rozpoczęła się mszą. "W czasie celebry biskup pomocniczy wyjaśniał, że wizyta duszpasterska stała się jedną z najważniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Księża odwiedzają powierzonych sobie wiernych, by posłuchać tego, co mają do powiedzenia i razem budować przyszłość wspólnoty" - czytamy w świdnickim "Gościu Niedzielnym". Okazuje się, że biskup Bałabuch prywatnie jest blisko związany z placówką, bo długo przebywali w niej jego rodzice. Hierarcha regularnie odwiedza ZOL, gdzie odprawia msze. 

Wzruszający występ podczas kolędy

W trakcie kolędy 2023 w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przygotowano jeszcze specjalną atrakcję z udziałem dzieci. Po zakończeniu mszy nagle pojawiła się katechetka i nauczycielka pobliskiej podstawówki. Z paniami przyszły uczniowie, którzy wystąpili w jasełkach. Było to niezwykle wzruszające przedstawienie, które zapewne na długo zapadnie w pamięci pacjentom. Biskup Adam Bałabuch podczas kolędy odwiedził także sale znajdujące się na terenie należącego do Caritas Diecezji Świdnickiej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Nie przegap: Ksiądz Tomasz po kolędzie zajrzał do niewierzącego. Szok, co stało się potem. Minister z PiS reaguje! Poniżej galeria zdjęć ks. Tomasza Białonia

Sonda
Czy przyjmujesz księdza po kolędzie w swoim domu?
Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Twoje dziąsła TAK wyglądają?

Posłuchaj, o jakich chorobach może to świadczyć!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki