Monika Olejnik

i

Autor: Jacek Kozioł/SUPER EXPRESS Monika Olejnik

Wielki żal

Ciężko powstrzymać łzy, gdy czyta się, jak Monika Olejnik pożegnała Tomasza Komendę. "Tragiczny koniec krótkiego szczęścia"

2024-02-24 13:12

Wiadomość o śmieci Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Sześć lat temu wszyscy z zapartym tchem śledzili losy niesłusznie skazanego i osadzonego w więzieniu człowieka, który po 18 latach wyszedł zza krat. Niestety, nie dane mu było nacieszyć się wolnością. 21 lutego Komenda zmarł w wieku 47 lat. We wzruszających słowach pożegnała go dziennikarka Monika Olejnik.

Historia życia Tomasza Komendy poruszyła Polaków. Niesłusznie skazany spędził długich 18 lat w więzieniu, cały wyrok, który miał odsiedzieć liczył 25 lat! Na wolność wyszedł w 2018 roku. Wydawało się, że w końcu ułoży sobie życie i będzie mógł wyjść na prostą. Poznał kobietę, z którą planował wspólną przyszłość, a na świecie powitał synka. Relacja nie przetrwała jednak próby czasu, pogorszyły się też relacje Komendy z rodziną. Jakby tego było mało, Komendę dopadła choroba. Wrocławianin zachorował na raka, który niestety go pokonał. - Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata, po dwuletniej walce z nowotworem, zgasło - napisał w mediach społecznościowych brat Tomasza, Gerard Komenda. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła Polską. Wiele osób żegnało Komendę, wśród nich znalazła się Monika Olejnik, która pożegnała go w wyjątkowy sposób. 

- Pamiętam, jak Tomek Komenda był szczęśliwy po premierze filmu „25 lat niewinności…” w reżyserii Jana Holoubka. Oświadczył się, powiedział publiczności, że spodziewają się dziecka. Pamiętam wzruszenie mamy Tomka. Tragiczny koniec krótkiego szczęścia. Żegnaj … - napisała na Instragramie. Dziennikarka podzieliła się też pięknym zdjęciem z tamtego wieczoru, przedstawiającym właśnie Tomasza Komendę z ówczesną partnerką Anną oraz reżyserem filmu Janem Holoubkiem. 

Ostatnie pożegnanie Komendy odbędzie się w poniedziałek 26 lutego, godzinie 12 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu. 

CZYTAJ: Ćwiąkalski wspomina Tomasza Komendę: Mieliśmy nadzieję, że Tomasz na wolności ułoży sobie życie

Na tym wrocławskim cmentarzu spocznie Tomasz Komenda

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki