Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Cięta riposta!

Dziennikarka tak nazwała Kaczyńskiego na konferencji. Prezes PiS nie wytrzymał!

2022-09-15 14:56

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki pojawili się w czwartek 15 września 2022 roku na wspólnej konferencji prasowej, podczas której wypowiadali się między innymi na temat wystąpienia przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Gdy zaczęła się część pytań, jedna rzecz mocno rozzłościła byłego wicepremiera…

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu skomentowali słowa Ursuli von der Leyen, która stwierdziła w kontekście wojny na Ukrainie oraz kryzysu energetycznego, iż „trzeba było słuchać Polski”. Politycy zaś podkreślali, że trzeba było słuchać konkretnie PiS-u, jednocześnie krytykując politykę zagraniczną opozycji. Wytknęli także ich zdaniem prorosyjskie działania opozycji. Po przemowach dziennikarze mieli okazję zadać swoje pytania. Jedna z dziennikarek obecnych na konferencji postanowiła skorzystać z okazji zapytała polityków o przyszłość Jacka Kurskiego. Uwagę Jarosława Kaczyńskiego przykuł zwrot, którego użyła, a mianowicie „drodzy panowie”.

W NASZEJ GALERII ZOBACZYSZ, JAK STYLISTA OCENIŁ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

- Dziękuję za tych „drogich panów”, bo to rzeczywiście rzadko nam się zdarza, ale co do stosowności tego można mieć wątpliwości. To już jest kwestia kultury osobistej – powiedział prezes PiS.

Sprawdź: Jarosław Kaczyński wyznał "to" posłance. Ujawniła, o co chodziło. Ciężko uwierzyć

Jak widać były wicepremier nie wytrzymał i musiał zwrócić dziennikarce uwagę, zanim zaczął odpowiadać na pytanie. Jarosław Kaczyński musiał się mocno związać z tytułowaniem go „prezesem” lub „premierem”, w końcu zwrot „drodzy panowie” ciężko uznać za obraźliwy czy niekulturalny, choć przyjęło się, by do polityków zwracać się zgodnie z pełnioną obecnie lub w przeszłości funkcją.

Trela porównuje Kaczyńskiego do nosorożca! „To nie jest normalne” [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Podobają ci się wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego?
Nasi Partnerzy polecają