Kwaśniewski i Komorowski zwołali konferencję z liderami opozycji

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express Kwaśniewski i Komorowski zwołali konferencję z liderami opozycji

KTO WYPADŁ NAJLEPIEJ?

Ekspert ocenił styl Komorowskiego i Kwaśniewskiego. Jeden z nich zgarnął olbrzymie brawa od projektanta

2022-09-20 17:11

W Warszawie odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa Polski, której patronowali Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Do wspólnych rozmów zaprosili liderów opozycji, m.in. Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię. Ekspert od mody Daniel Jacob Dali ocenił specjalnie dla nas polityków. Jedne z nich dostał szczególnie dobrą opinię na temat swojego wyglądu.

Ekspert od mody przyjrzał się polskim politykom

Politycy, którzy pojawili się na wtorkowej (20 września) konferencji są doskonale znani Polakom. Goszczą w studiach telewizyjnych i na okładkach gazet. Zwykle politycy wyglądają podobnie i nie wyróżniają się ubiorem. Jednak my postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się stylizacjom zaproszonych na konferencję politykom opozycji. Styl i stroje byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego oraz liderów fakcji opozycyjnych, czyli Władysława Kosiniaka-Kamysza (szefa PSL), a także lidera Polski 2050 Szymona Hołowni, ocenił specjalnie dla nas projektant Daniel Jacob Dali. 

Aleksander Kwśniewski krytykuje premiera [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Bronisław Komorowski czy Aleksander Kwaśniewski? Który ma leszy styl. Lider jest jeden!

Ekspert od mody najpierw wziął pod lupę styl Komorowskiego i Kwaśniewskiego. Wszak obaj politycy są w podobnym wieku, obaj są ponadto byłymi prezydentami. Co do wyglądu, tym razem postawili na odmienny styl: jeden był w krawacie, a drugi z niego zrezygnował. Zdaniem znawcy mody, to, że Kwaśniewski pojawił się bez krawatu, wcale nie jest gafą, a wręcz przeciwnie: 

 Kwaśniewski i Komorowski zwołali konferencję z liderami opozycji

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express Kwaśniewski i Komorowski zwołali konferencję z liderami opozycji

- Komorowski pod krawatem czy Kwaśniewski bez krawatu? Nieoficjalne prawo elegancji dla mężczyzny w garniturze było od zawsze związane z koszulą zapiętą pod samą szyję. Do tego należało mieć krawat lub muchę, ale wszystko z czasem się zmienia. Także w modzie można trochę poluzować. Najlepszym przykładem jest były prezydent Kwaśniewski, który pojawił się bez krawatu z rozpięta pod szyją koszulą. To wersja bardziej na luzie, ale dlaczego nie? W końcu ma tyle spotkań, więc czasami możne wrzucić na luz. Bardziej oficjalnie na pewno ubrał się Komorowski, ale jak dla mnie to brak krawatu jak u Kwaśniewskiego, na takich wystąpieniach nie jest żadną wtopą. Aleksander Kwaśniewski na pewno konsultuje się z małżonką przed wyjściem z domu, a jak wiadomo jego żona jest jedną z najmodniejszych kobiet w Polsce, więc jeśli ona akceptuje brak krawatu u małżonka, to tym bardziej ja - ocenił Daniel Jacob Dali. 

Młodzi liderzy: Władysław Kosiniak-Kamysz ostro skomentowany, Szymon Hołownia górą

Projektant ocenił też młodszych polityków, czyli Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

- Hołowania poszedł w ślady Aleksandra Kwaśniewskiego i postawił na rozpiętą koszulę, bez krawatu. Taki look bardziej młodzieżowy ostatnimi czasy jest coraz bardziej popularny i jak widać zagościł nawet w polityce. natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz twardo stawia na krawat i dobrze zapiętą koszulę, być może uważa że taki styl zapewni mu idealną pozycje w polityce. Niestety, to nie zawsze idzie w parze. Czasami modowy luz robi wszystkim lepiej niż sztywna elegancja.

Ekspert zwrócił też uwagę na kolor krawatu szefa Ludowców: - Zieleń to kolor nadziei i spokoju, więc zapewne dlatego Kosiniak-Kamysz założył krawat w takim kolorze. Niestety, jego przemówienia i słownictwo nieraz ma mało wspólnego ze spokojem. Może na przyszłość powinien pić herbatki uspokajające właśnie z zielonych ziół a nie zakładać krawat w takim odcieniu.

 Kwaśniewski i Komorowski zwołali konferencję z liderami opozycji

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express Kwaśniewski i Komorowski zwołali konferencję z liderami opozycji
Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?