Ewa Minge o Kwaśniewskiej i Kaczyńskiej

i

Autor: AKPA Ewa Minge o Kwaśniewskiej i Kaczyńskiej

Pierwsze damy zdemaskowane!

Ewa Minge ubierała Kwaśniewską i Kaczyńską. Po latach zdradza ich sekrety

2022-09-03 5:00

Ewa Minge jest jedną z najbardziej znanych polskich projektantek mody. W swojej karierze ubierała najsłynniejsze gwiazdy, ale też pierwsze damy. Współpracowała między innymi z Jolantą Kwaśniewską i Marią Kaczyńską. Teraz zdecydowała się wyjawić ich sekrety.

Ewa Minge nie tylko pomagała się ubierać sławom, ale sama też zdobyła ogromną popularność. Jej prace są doceniane na całym świecie. Jej talent mogliśmy podziwiać między innymi w stylizacjach Jolanty Kwaśniewskiej, która zasłynęła jako ikona stylu. Przez 10 lat sprawowania funkcji pierwszej damy zdobyła ogromną sympatię większości Polaków i jak się okazuje, także swoich współpracowników. Ewa Minge, obok Teresy Rosati, była jedną z projektantek, które dbały, by Jolanta Kwaśniewska zawsze wyglądała elegancko.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ KOSMICZNIE DROGI SZALIK JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ

- Te osiem lat pracy z Jolantą Kwaśniewską wspominam bardzo dobrze. To było niesamowite doświadczenie. Byłam też odpowiedzialna za garnitury, ubrania bardziej oficjalne. To było niesamowite doświadczenie i miłe, bo Jola zbierała zawsze świetne recenzje, również za granicą, za swoje stroje – opisywała w rozmowie z „Faktem” Ewa Minge.

Projektantka zdradziła też, jak wyglądała praca z byłą pierwszą damą. Mało kto może pochwalić się taką wiedzą na jej temat!

Zobacz: Tak prezes drapał fotel Marii Kaczyńskiej. Zobaczcie to urocze zdjęcie

- Te osiem lat pracy z Jolantą Kwaśniewską wspominam bardzo dobrze. To było niesamowite doświadczenie – ujawniła artystka.

Jolanta Kwaśniewska to nie jedyna pierwsza dama, z jaką współpracowała Ewa Minge. Już od pierwszych dni prezydentury Lecha Kaczyńskiego asystowała jego żonie, Marii. Projektantka bardzo miło wspomina czas, który razem spędziły.

Sprawdź: Jolanta Kwaśniewska w nagiej sesji zdjęciowej?! Jej reakcja na słowa dziennikarza powala!

- To była niesamowicie ciepła i skromna osoba. Jeżeli jednak porównam ją z Jolantą, z pewnością pani Maria była mniej świadoma mody – stwierdziła.

Zauważyła też pewne różnice między stylem Jolanty Kwaśniewskiej i Marii Kaczyńskiej. Ta druga była skromniejsza, bardziej nieśmiała i takie też stroje dla siebie wybierała.

- Maria chciała być mniej widoczna, chciała, by jej kreacje nie wybijały się na pierwszy plan. Bardzo żałuję, że naszą pracę przerwała jej tragiczna śmierć, bo to była wielka przyjemność móc z nią rozmawiać i się z nią spotykać – zdradziła Ewa Minge.

Sonda
Która z pań była twoim zdaniem najlepszą pierwszą damą?