Kurski, Gronkiewicz-Waltz

i

Autor: AKPA, Andrzej Lange/Super Express Kurski, Gronkiewicz-Waltz

Wbija mu szpilę

Gronkiewicz-Waltz o wyjeździe Kurskiego: Funkcja podrzędna. Życie w Waszyngtonie z nową żoną jest ekstra

2022-12-08 11:41

Była prezydent Warszawy i była prezes Narodowego Banku Polskiego nie ma najlepszego zdania o nowym zajęciu Jacka Kurskiego. - Funkcja podrzędna żadnej władzy ale dobrze płatna - napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz na Twitterze.

- Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się Polsce - napisał Jacek Kurski na Twitterze, tuż po tym, gdy Narodowy Bank Polski ogłosił, że były prezes TVP został  Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Przemawiać ma za tym jego doświadczenie i wykształcenie. - Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmował się, zarówno jako menedżer jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m. in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego - czytamy w oświadczeniu.

Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym! Wiemy, ile zarobi

Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała nową pracę Jacka Kurskiego: – Biorąc pod uwagę zarobki, zapewne będzie miał lepiej niż w telewizji. Życie w Waszyngtonie z nową żoną jest ekstra - cytuje słowa Gronkiewicz-Waltz serwis wprost.pl. Czy to oznacza, że były prezes TVP uda się za Wielką Wodę razem z rodziną, żoną Joanną i malutką córeczką Anią? Przypomnijmy, że tuż po tym gdy Jacek Kurski przestał piastować funkcję szefa Telewizji Polskiej, szefową "Pytania na śniadanie" w TVP2 została Joanna Kurska. - Kurska nie wyjeżdża z kraju z Jackiem. Liczy, że będzie mogła dalej pracować przy formacie - mówią serwisowi Wirtualnemedia.pl osoby z Telewizji Polskiej. Joanna Kurska ma się dzisiaj spotkać się z Mateuszem Matyszkowiczem, nowym prezesem TVP.

Sonda
Czy Jacek Kurski sprawdzi się na nowym stanowisku?
Kurski podpadł w PiS? Marek Borowski komentuje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany