POŻEGNANIE KRÓLOWEJ

Jak powinna ubrać się Agata Duda na pogrzeb królowej Elżbiety II? Ekspert wyjaśnia

2022-09-16 4:26

W poniedziałek 19 września odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Monarchini zmarła w wieku 96 lat 8 września. Pogrzeb królowej będzie ogromnym wydarzeniem, a w ostatnim pożegnaniu udział wezmą przedstawiciele wielu państw. Z Polski królową pożegna para prezydencka: Andrzej Duda i Agata Duda. Smutne wydarzenie jest ściśle związane z etykietą i protokołem dyplomatycznym. My zapytaliśmy eksperta od mody, projektanta Daniela Jacoba Dalego, o to, jak powinna ubrać się na uroczystość Agata Duda, by nie popełnić gafy. Dowiedzieliśmy się też, jak to wygląda w przypadku Andrzeja Dudy.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. W ostatnim pożegnaniu udział wezmą Agata Duda i Andrzej Duda

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Smutne wydarzenie sprawiło, że uruchomiona została procedura „London Bridge”, która wcześniej została szczegółowo opisana. To dzięki temu, wiadomo, jak należy się zachowywać i jakie podejmować kroki po śmierci królowej. Pogrzeb Elżbiety II zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek, czyli 19 września.

Będzie to bardzo ważna uroczystość, która zgromadzi przedstawicieli wielu państw. Polskę reprezentować będzie para prezydencka: prezydent Andrzej Duda i  pierwsza dama Agata Duda. Wiadomo, że tak szczególne wydarzenie, jak królewski pogrzeb, jest obwarowane szeregiem przepisów. Wszystkie wynikają z zasad etykiety i protokołu dyplomatycznego. W takim przypadku nie może być mowy o pomyłkach. Dotyczy to także zaproszonych na smutną uroczystość, czyli pogrzeb królowej Elżbiety II.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Jak para prezydencka uniknie modowej gafy w czasie pogrzebu królowej Elżbiety II? Rady eksperta od mody

Super Express postanowił sprawdzić, jak do takiego wyjazdu do Wielkiej Brytanii, powinna przygotować się para prezydencka, czyli nasi przedstawiciele na pogrzeb. Ekspert od spraw mody, projektant Daniel Jacob Dali, przedstawił nam krótko, jak powinna przygotować się pierwsza dama Agata Duda i prezydent Andrzej Duda, jeśli chodzi o stronę wizualną i stylizacje. Co powinni założyć, by nie zaliczyć gafy? 

CZYTAJ TEŻ: Królowa Elżbieta II tylko raz odwiedziła Polskę. Towarzyszył jej orszak. Treść przemówienia królowej w Sejmie wzbudziła kontrowersje

- W ostatnich dniach nie mówi się o niczym więcej, jak o śmierci królowej Elżbiety. Andrzej Duda oraz pierwsza dama będą reprezentować nasz kraj, więc specjalnie dla nich przygotowałem kilka wskazówek, dotyczących tego, jak powinni ubrać się na pogrzeb królowej. W związku z tym, że jest to ostatnie pożegnanie zmarłego i bardzo smutna okoliczność, ale również bardzo doniosła uroczystość, powinno absolutnie przestrzegać się kilku ważnych zasad - tłumaczy projektant.

SPRAWDŹ: Kwaśniewski mówi, co by powiedział na miejscu Dudy. Chodzi o kondolencje dla Karola III

Jakich zasad dotyczących stroju powinni przestrzegać Andrzej Duda i Agata Duda?  Pierwsza z nich to dotycząca kolorystyki strojów: 

- Para prezydencka powinna pojawić się w czerni i to od stóp do głów. Andrzej Duda ma prościej, gdyż powinien pojawić się w czarnym garniturze z czarnym krawatem do białej lub jasnoniebieskiej koszuli. Powinien założyć też czarne obuwie. 

Agata Duda powinna postawić na skromność

Jak powinna się zaprezentować pierwsza dama Agata Duda? Tu jest trudniej, niż w przypadku prezydenta. Projektant Daniel Jacob Dali, poradził, by prezydentowa postawiła na skromność i elegancję:  

Agata Duda musi postawić na całkowity minimalizm, najlepiej jeśli założy na siebie, jak najbardziej prostą,  czarną sukienkę zakrywającą całkowicie kolana. Krój sukienki nie powinien zbyt  podkreślać kształtów ciała. Jeśli chodzi o dekolt, to nie ma prawa się pojawić! Materiał musi być pod aż pod szyję, im więcej zakryje partie górne tym lepiej. Oczywiście sukienka musi mieć długi rękaw. Rajstopy też będą wskazane, jeśli sukienka odsłania znacznie nogi pod linią kolan. Obuwie powinno być na lekkim obcasie, ale oczywiście muszą być czarne i kryjące. Para prezydencka na pewno zdaje sobie sprawę z powagi wydarzenia i nie mam żadnych wątpliwości, że wypełni wszystkie moje wskazówki, które są absolutna podstawa stroju na pogrzeb Królowej zmarłej tydzień temu.

NIŻEJ ZOBACZYCIE ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄCE AGATĘ DUDĘ W CZERNI:

Sonda
Będziesz oglądać pogrzeb królowej Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany