Śpiewak pozywa Palikota i Wojewódzkiego

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express, Art Service/Super Express Śpiewak pozywa Palikota i Wojewódzkiego

Śpiewak komentuje pozew Palikota

Jan Śpiewak o pozwie Janusza Palikota: "Jego działania są kryminalne i niemoralne. Bardzo się cieszę"

2022-09-12 14:02

Janusz Palikot zapowiedział, że pozwie Jana Śpiewaka za naruszanie dóbr osobistych. Chodzi konkretnie o serię wpisów, w których to warszawski aktywista zarzucał promowanie alkoholu osobom publicznym. W sierpniu złożył nawet zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego polityka. W rozmowie z "Super Expressem" Śpiewak komentuje, co myśli o fakcie, że sprawa trafiła do sądu.

Jan Śpiewak o pozwie Janusza Palikota: "Bardzo się cieszę"

Jan Śpiewak złożył zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa nie tylko przez Janusza Palikota, ale także przez Kubę Wojewódzkiego. W relacjach na Instagramie i wpisach na Twitterze nie szczędził ostrych słów. Wprost stwierdził, że były polityk to m.in. "arcypatus" i "bandyta". Miał przede wszystkim na myśli promocję alkoholu, która jego zdaniem jest łamaniem prawa, ponieważ trafia przede wszystkim do osób nieletnich. Palikot zgodnie z zapowiedzią złożył pozew i żąda od miejskiego aktywisty wpłaty 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przeprosin.  – Sprawa naszych reklam na Facebooku czy Instagramie była przedmiotem niedawnego badania z wniosku Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholizmu i prokuratura nie zgodziła się z takim tokiem rozumowania - skomentował były przewodniczący "Ruchu Palikota". Dodał także, że Śpiewak nie ma prawa używać takiego słownictwa, nawet jeśli ma swoje racje. - Bardzo się cieszę, ze ten proces się odbędzie. Będzie okazja udowodnić przed sądem, że Palikot nielegalnie reklamuje wódkę. Jego działania są nie tylko kryminalne, ale przede wszystkim niemoralne - kierując swój przekaz do młodych ludzi manipuluje nimi i sprowadza na złą drogę - skomentował Śpiewak w rozmowie z "Super Expressem".

BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza
Sonda
Pamiętasz czasy, gdy Janusz Palikot był posłem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany