Janusz Kowalski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Wojska Obrony Terytorialnej

Janusz Kowalski z bronią. Przed lufą przebiega dziecko. "Janusz, zaczynam się ciebie bać"

2023-07-02 8:37

Poseł Janusz Kowalski za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył życzenia żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej. Na nagraniu widać jak trzyma w rękach broń. W niewielkiej odległości można zauważyć rodziców z dziećmi. Nagranie oburzyło internautów i...posłów opozycji.

Janusz Kowalski z karabinem. "Szacunek dla wszystkich żołnierzy WOT"

Jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej szukają nowych ochotników. Z tej okazji organizowane są różne wydarzenia mające na celu popularyzację tej ścieżki zawodowej. Pod namiot promocyjny trafił również poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski. Nie omieszkał również z bliska obejrzeć wojskowego sprzętu. Korzystając z okazji umieścił w mediach społecznościowych krótki film na którym składa życzenia żołnierzom tej jednostki.

"Szacunek dla wszystkich żołnierzy WOT" - mówi na nagraniu Janusz Kowalski ubrany w różową koszulę i hełm dzierżąc w rękach karabin. W tle widać natomiast przebiegającą dziewczynkę będącą w namiocie z opiekunami. Nagranie wywołało oburzenie wśród internautów.

Internauci oburzeni, politycy komentują. "Janusz, zaczynam się ciebie bać!"

Od komentarzy nie powstrzymywali się również politycy opozycji.

"Janusz, znając Twoją nadpobudliwość sejmową, zaczynam się Ciebie bać, a i jeszcze jedno, ten nie wejdzie Ci za pasek, tak jak Zbyszkowi" - skomentował poseł Lewicy Tomasz Trela. 

"Panu nie można powierzyć karabinka. Przed lufą karabinka przechodzi dziecko!" - dodał  Adrian Tomaszkiewicz, weteran misji NATO i ONZ w Afganistanie i Kosowie i członek Rady Krajowej PO.

"Nigdy, pod żadnym pozorem nie kieruje się broni w stronę ludzi, nawet bez podpiętego magazynka i naboju w komorze. To jest abecadło. Niech mu to ktoś zabierze, zanim zrobi komuś krzywdę" - napisał na Twitterze adwokat Jakub Wende.

Sonda
Co sądzisz o Januszu Kowalskim?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany