To przyciągnie wiernych?

Jezus był kimś zupełnie innym?! Polski zakonnik przedstawia rewolucyjną teorię!

2023-02-02 12:31

Takiej teorii jeszcze nie słyszeliśmy! O Jezusie Chrystusie powstało wiele opasłych opracowań, ale podstawowym źródłem wiedzy jest oczywiście Biblia. Wiele osób uważa Jezusa za kogoś, kto wydaje tylko nakazy i zakazy. Tymczasem dominikanin ojciec Adam Szustak przedstawił rewolucyjną teorię na temat Syna Bożego. Choć ta "rewolucyjność" jest chyba pozorna, bo polski zakonnik powołuje się na Biblię. Mało kto jednak o tym pamięta.

Polski zakonnik widzi w Jezusie duch wolnościowca

Ojciec Adam Szustak znany jest z oryginalnego podejścia do spraw religii, Kościoła i wiary. Duchowny prowadzi w serwisie YouTube vloga pod nazwą "Nocny Vlog" na kanale Langusta na palmie, który zgromadził już niemal 900 tys. subskrybentów! Ostatniemu nagraniu przysłuchał się katolicki portal Deon.pl. W materiale wideo znalazł się bardzo ciekawy fragment, w którym ojciec Adam Szustak mówi nie tylko o sobie, lecz także o Jezusie Chrystusie. -  Jest we mnie ogromny duch wolnościowca. Jestem od urodzenia hipisem, abnegatem, anarchistą i jestem przekonany, że to jest cecha bardzo biblijna. Widzę ją w bardzo wielu bohaterach Biblii, przede wszystkim w Jezusie - stwierdził polski zakonnik. Jego wniosek może przyciągnąć do Boga wiele osób, które do tej pory widziały w Jezusie srogiego Pana Boga, kogoś, kto ciągle by chciał czegoś zakazywać. 

Ojciec Adam Szustak o ograniczeniu w wolności

Dominikanin zdradził, że poczuł tęsknotę za tym, żeby żyć jako "człowiek wolny". - Oczywiście to wszystko jest w sercu, jakiekolwiek ograniczenia zewnętrzne nie są w stanie zatrzymać ducha człowieka, ale jest we mnie ogromna tęsknota za przestrzenią, za niezobowiązującymi decyzjami, które można podejmować. Zaraz pewnie część z was się oburzy i powie, że to jest takie egoistyczne, że tak mogę, bo nie mam rodziny - zwrócił uwagę ojciec Adam Szustak zaraz i dodał, że w wolności są pewne ograniczenia. Wspomniał o jednym uczuciu. - Uważam, że jedyna rzecz, która może i powinna ograniczać naszą wolność, to jest nasza miłość do konkretnego człowieka w rodzinie czy człowieka, któremu się służy. Jeśli wolność wygrywa z miłością, to nie jest wolność, ale samowola i szukanie siebie - podkreślił dominikanin.

Sonda
Czy Pan Jezus był wolnościowcem?
Ks. Isakowicz-Zaleski szczerze o celibacie i miłości do kobiety
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany