Karolina Korwin-Piotrowska

i

Autor: AKPA

Powyborcze komentarze

Korwin-Piotrowska aż się zagotowała, gdy zobaczyła wynik Konfederacji. Nie wytrzymała: "Zaraz się porzy***"

2024-06-11 13:56

W niedzielnych (9 czerwca) wyborach do Parlamentu Europejskiego trzecią polityczną siłą okazała się Konfederacja. Wiele osób ten fakt zaskoczyła, ale dane przekazane przez PKW jasno wskazują, że na Konfederację zagłosowało 12,08 proc. wyborców (ponad milion czterysta tysięcy głosów), co dało formacji aż sześć mandatów w europarlamencie. Wysokie poparcie Konfederacja odnotowała wśród młodych wyborców. Gdy te dane obaczyła Karolina Korwin-Piotrowska nie wytrzymała! - Naprawdę, zaraz się porzygam, jeśli jeszcze raz usłyszę „kobieta kobiecie” czy inne uładzone gówno - zaczęła wpis na Instagramie.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego najlepszy wynik uzyskała Koalicja Obywatelska z wynikiem 37,06 proc., drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 36,16 proc., natomiast na trzeciej pozycji znalazła się Konfederacja z wynikiem 12,08 proc., dalej były Trzecia Droga 6,91 proc. i Lewica 6,3 proc. Wysoki wynik Konfederacji zaskoczył wiele osób. Dumny z wyniki był jeden z jej liderów Sławomir Mentzen, który pochwalił się w sieci, że spora część wyborców Konfederacji to młodzi ludzie: - Wśród wyborców poniżej 30 roku życia Konfederacja ma ponad 30% poparcia i pierwsze miejsce! Konfederacja ma też wyższe poparcie wśród kobiet niż Lewica :D - cieszył się poseł Konfederacji.

Jego wpis i wyniki Konfederacji zauważyła Karolina Korwin-Piotrowska. Znana z ciętego języka dziennikarka odniosła się do wyniku wyborów do europarlamentu w obszernym wpisie na Instagramie. - Naprawdę, zaraz się porzy***, jeśli jeszcze raz usłyszę „kobieta kobiecie” czy inne uładzone gówno. To jest efekt ostatnich miesięcy. Macie swój malowany aktywizm i canceling oraz poprawność polityczna. Tam uciekają te, które zaczynają się już bać głośno odezwać. 8 lat PiS dało grunt, który teraz jest zaorany koncertowo. Zapieprz*** na marszach kobiet, dostawałam groźby śmierci, pobicia, wyzwiska, żeby dostać teraz w twarz tym.. Brawo Sprawdziłam: on nie kłamie, takie są dane Miłego dnia 🤣🤣🤣🤣. 

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Krzysztof Kwiatkowski
Sonda
Czy głosowałaś/-eś w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki