Ksiądz Isakowicz-Zaleski

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS Ksiądz Isakowicz-Zaleski walczy z rakiem. Krytykuje ochronę zdrowia: "Musiałem konieczne badania robić prywatnie"

Walka o zdrowie trwa

Ks. Isakowicz-Zaleski: "Mam codziennie naświetlania. Jestem tym bardzo zmęczony"

2023-06-07 14:36

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski (67 l.) od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą. Cierpi na raka prostaty, o czym poinformował w lutym. Od tego czasu trwa walka o zdrowie kapłana. Teraz opowiedział nam, na jakim etapie terapii się znajduje i jak radzi sobie w tym trudnym czasie. Te słowa są pełne smutku.

Nowotwór, który zaatakował księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, okazał się złośliwy, ale na szczęście badania wykazały, że nie ma przerzutów. Ksiądz Isakowicz-Zaleski od pierwszych dni choroby stara się dzielnie walczyć. Poddaje się całej serii niezbędnych zabiegów zleconych przez lekarzy.  Zapytaliśmy duchownego, jak się czuje i na jakim etapie leczenia się aktualnie znajduje. 

"Jestem w szpitalu codziennie"

W rozmowie z "Super Expressem" ks. Isakowicz-Zaleski nie ukrywa prawdy o swoim stanie zdrowia i o tym, jak jest leczony: - Jestem właśnie w szpitalu i przechodzę kolejne naświetlania - powiedział nam ks. Isakowicz-Zaleski. I mimo ogromnej życzliwości w jego głosie słychać, że mocno odczuwa skutki wyczerpującego leczenia. - Średnio się czuję. Jestem tym wszystkim zmęczony - przyznaje szczerze. Jak mówi, codziennie przez 5 dni w tygodniu dojeżdża do szpitala na naświetlania. - Wolne mam tylko soboty i niedziele - uśmiecha się. Mimo ogromnego zmęczenia tą sytuacją ksiądz Isakowicz się nie poddaje. - Myślę, że wszystko dobrze idzie - dodaje uspokajająco.

Ks. Isakowicz-Zaleski walczy z chorobą. Ciężkie zmagania i wielka wola walki

Ksiądz tłumaczy nam, jak będzie wyglądał dalszy etap leczenia: - Teraz będę przechodził takie intensywne naświetlania, potem będą wyniki i zapadnie decyzja lekarzy, co dalej - tłumaczy. Zastrzega jednak, że z powodu innych schorzeń, zabieg operacyjny w jego wypadku jest wykluczony.

Mimo wyczerpującego leczenia ksiądz Isakowicz-Zaleski nie rezygnuje z ważnych wydarzeń. Już w najbliższą niedzielę 11 czerwca w kościele garnizonowym w Zamościu kapłan wygłosi kazanie w trakcie uroczystej mszy upamiętniającej 80. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu.

Sonda
Czy osoby chorujące na nowotwory mogą liczyć w Polsce na wystarczającą opiekę?