Nietypowe okoliczności

Przystojny marszałek wyznał, że jest gejem. Kolejny coming out w polskiej polityce!

2023-04-25 10:39

W polskiej polityce nie ma wielu zdeklarowanych osób homoseksualnych. Najbardziej znanymi są związani z lewicą Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, którzy prywatnie tworzą parę. Teraz kolejny polityk wyznał, że jest gejem. Coming out dokonany został w nietypowych okolicznościach. Maciej Fitrzyk z Polski 2050 Szymona Hołowni, który był Marszałkiem V kadencji Parlamentu Młodych RP, na Twitterze opisał swoją historię.

Coming out Macieja Fitrzyka. Nietypowe okoliczności

Maciej Fitrzyk to wielka nadzieja polskiej polityki. Przystojny młody mężczyzna mocno wspiera Polskę 2050 Szymona Hołowni - jest m.in. asystentem posła Mirosława Suchonia, był marszałkiem Parlamentu Młodych RP, a także posłem dwóch kadencji. Za jakiś czas pewnie trafi do "dużego" Sejmu, bo już teraz ma doświadczenie polityczne znacznie większe niż niejeden parlamentarzysta. Maciej Fitrzyk właśnie opisał, co mu się przytrafiło. Przy okazji dokonał coming outu i otwarcie przyznał, że jest gejem. - Jakiś mężczyzna przed chwilą do mnie "ale Pan dobrze wygląda, widać że inteligentny i mądry, nie to co te p***two". Powiedział to do geja... Just be like a homophobia in Poland - napisał na Twitterze młody polityk związany z Polską 2050. 

Kim jest Maciej Fitrzyk? Polityczna droga

Maciej Fitrzyk mocno zaangażował się w pracę przy Szymonie Hołowni. Kim jest Maciej Fitrzyk? Pod koniec zeszłego roku opisał swoją polityczną historię na Instagramie. - 8 grudnia to dla mnie szczególna data, ponieważ 3 lata temu Szymon Hołownia zaczął działać w polityce i również ja rok później. Dziś mijają dokładnie 2 lata mojego zaangażowania w Polska 2050 i Pokolenie 2050. To były i są dla mnie wyjątkowe dwa lata, nie wiem, gdzie dziś bym był, gdyby nie Szymon, bo to, gdzie dziś jestem zawdzięczam jemu, za zbudowanie przestrzeni dla ludzi, którzy chcą budować nową i lepszą politykę. Wizja Polski, którą przekonał mnie Szymon spowodowała, że dziś nadal stoję za Hołownią - wyznał Marszałek V kadencji Parlamentu Młodych RP. 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć Macieja Fitrzyka, a pod nią quiz o Jolancie Kwaśniewskiej

Quiz o Jolancie Kwaśniewskiej. Jak dobrze znasz byłą pierwszą damę?

Pytanie 1 z 15
Ile dzieci ma Jolanta Kwaśniewska?
Jolanta Kwaśniewska na starych zdjęciach
Politycy od Kuchni - Robert Biedroń
Listen on Spreaker.