Duda, abp. Jędraszewski

i

Autor: Archidiecezja krakowska Duda, abp. Jędraszewski

Ważne słowa

Jędraszewski spotkał się z ojcem Andrzeja Dudy! Były instrukcje i śpiewy [Wideo]

2023-01-25 10:10

Arcybiskup Marek Jędraszewski dba o dobre relacje z władzami, szczególnie tymi lokalnymi. Metropolita krakowski tym razem - w ramach tzw. opłatka - spotkał się z ojcem prezydenta Andrzeja Dudy. Prof. Jan Duda jest przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego. W spotkaniu uczestniczyli także inni małopolscy samorządowcy, w tym zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider. Nie zabrakło też instrukcji i... śpiewów!

Marek Jędraszewski na spotkaniu opłatkowym. Były instrukcje

Marek Jędraszewski znany jest z tego, że wali prosto z mostu. W język nie gryzł się także podczas spotkania opłatkowego, w którym uczestniczył m.in. ojciec Andrzeja Dudy. - Dziś spotykamy się z przedziwnymi dla ludzkiego rozumu wizjami człowieka. Należy powrócić do Betlejem, do żłóbka, do pierwszych wzruszeń, które trwają i które przypomniał światu św. Franciszek z Asyżu - instruował arcybiskup. - Życzę, by Państwo jako samorządowcy, głęboko przejęci ideą Betlejem, urzeczywistniali ją w swej codziennej pracy, a zwłaszcza wtedy, gdy przyjdą dni świąteczne i wzbogaceni o nowe doświadczenia, będziemy wyciągali do siebie rękę z opłatkiem, na znak przyjaźni, dobroci, życzliwości, przeproszenia i przebaczenia. Byśmy także w tym nowym 2023 roku, za słowami św. Jana Pawła II, umieli budować cywilizację miłości - podkreślił Marek Jędraszewski. 

Przemówienie ojca Andrzeja Dudy na spotkaniu opłatkowym

Podczas spotkania opłatkowego przygrywał zespół. Zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy. Swoje przemówienie miał także Jan Duda, który dużo mówił o sytuacji na Ukrainie. - Życzę, żeby udało się doprowadzić politykę międzynarodową do pokoju na Ukrainie - zaznaczył ojciec Andrzeja Dudy. Jego wystąpienia można posłuchać w nagraniu prezentowanym poniżej. Poza przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego i zastępcy prezydenta Krakowa w spotkaniu wzięli udział m.in. przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk. 

W naszej galerii prezentujemy, jak mieszka Jan Duda z żoną. Zobacz mieszkanie rodziców Andrzeja Dudy

Prezydent nie powinien przyznawać w Davos, że Polska wyzbyła się uzbrojenia?

Były premier krytykuje wystąpienie Andrzeja Dudy. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki