Marek Kuchciński

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Marek Kuchciński

Rodzina przeszła ciężkie chwile

Marek Kuchciński rodzina: żona Dorota, synowie bliźniacy i córka

2022-10-12 13:01

Marek Kuchciński wraca do wielkiej polityki! Były marszałek Sejmu zastąpił Michała Dworczyka na stanowisku szefa KPRM. To dobra okazja, by poznać polityka bliżej i przyjrzeć się jego najbliższym: żonie Dorocie Kuchcińskiej i trojgu dzieci.

Marek Kuchciński poznał swoją przyszła żonę dzięki polityce, kiedy w 1989 roku Dorota Kuchcińska zbierała podpisy pod listą poparcia dla kandydatów Przemyskiego Komitetu Obywatelskiego. Jak się okazało, para miała wiele wspólnych tematów do rozmów, a w końcu polityk oświadczył się wybrance. W 1997 roku Marek i Dorota Kuchcińscy wzięli ślub.

Kim jest żona Marka Kuchcińskiego?

Dorota Kuchcińska z wykształcenia jest polonistką ze spcjalnością logopedyczną. Zawodowo jest nauczycielką. Pracuje jako nauczyciel-konsultant w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, a obszarem jej działań są zaburzenia komunikacji językowej. Jak się okazało, Dorota Kuchcińska jest bardzo przywiązana nie tylko do swojej pracy, ale także okolicy, w której mieszka, bowiem gdy ze względów zawodowych Marek Kuchciński zdecydował się przeprowadzić do Warszawy, odmówiła. Stwierdziła, ze zgiełk wielkiego miasta nie jest dla niej, bo za bardzo jest przywiązana do natury.

Marek i Dorota Kuchcińscy – afery

Rok 2019 okazał się bardzo trudny dla rodziny Kuchcińskich. Na jaw wyszło, że ówczesny marszałek Sejmu wykorzystuje rządowe samoloty do podróży prywatnych na trasie Warszawa-Rzeszów i Rzeszów-Warszawa. W miesiąc miałoby być takich lotów 23, a na pokładzie politykowi miała towarzyszyć rodzina. Afera poskutkowała odwołaniem Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

Marek Kuchciński – dzieci

Marek i Dorota Kuchciński mają razem troje dzieci. Pierwsza na świecie pojawiła się córka Julia, urodzona rok po ślubie, w 1998 w Przemyślu. Dziś jest studentką na jednej z warszawskich uczelni.  W 2000 roku z kolei urodzili się Szymon i Ignacy Kuchcińscy, bliźniacy. Szymon ukończył szkołę średnią w stolicy, a Ignacy uczył się w miejscu urodzenia, czyli w Przemyślu. Oboje byli chętni do rozpoczęcia studiów.

Sonda
To dobrze, że Marek Kuchciński powraca?
Dudek: "Rządowi sprawa cen węgla wyrwała się spod kontroli" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany