Niedziela palmowa

Marta Kaczyńska z synkiem poszła poświęcić palemkę. Nie było córek i męża

2 kwietnia ważny dzień dla katolików: Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Wierzący Polacy na pamiątkę tego wydarzenia idą z symboliczną palemką do Kościoła. I tak też uczyniła Marta Kaczyńska, która razem z synkiem Stanisławem (5 l.) podążała do świątyni. Uchwycono moment, w którym siostrzenica lidera PiS zmierza do kościoła św. Michała Archanioła w Sopocie.

Po co się święci palmę?

Marta Kaczyńska jako osoba wierząca widać wychowuje syna w duchu kościoła katolickiego. Jak widać na zdjęciach przed wejściem, wybierają i kupują jemiołę przystrojoną w symboliczne jajko. Jemioła symbolizuje miłość, dobrobyt i życie.  Niestety córce Lecha i Marii Kaczyńskich nie towarzyszyły córki Ewa (20 l.) i Martyna (16 l.) oraz mąż, Piotr Zieliński.

Watykan stwierdził nieważność ślubu Marty Kaczyńskiej! To nie wszystko

Zwyczaj święcenia palm na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy znany jest w Polsce od średniowiecza. Do kościelnego rytuału włączono wówczas pradawne praktyki, które miały uczcić rodzące się na wiosnę życie. W pogańskich czasach symbolizowały to właśnie wierzbowe gałązki.

Tak mieszka Marta Kaczyńska. Stylowe wnętrza, eleganckie dodatki
Sonda
Który dzień świąt wielkanocnych jest Twoim ulubionym?
Nasi Partnerzy polecają