Morawiecki skomentował transfer Lewandowskiego do Barcelony. Mówi, że chodzi o coś więcej

i

Autor: PAP, Art Service/Super Express Morawiecki skomentował transfer Lewandowskiego do Barcelony. Mówi, że chodzi o coś więcej

PIŁKARSKA OPINIA PREMIERA

Morawiecki skomentował transfer Lewandowskiego do Barcelony. Mówi, że chodzi o coś więcej

2022-07-25 10:51

Mateusz Morawiecki okazał się wielkim fanem piłki nożnej. Pokusił się nawet o skomentowanie sprawy transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona. Spodziewaliście się po premierze takiej oceny?

Morawiecki komentuje transfer Lewandowskiego

Robert Lewandowski oficjalnie opuścił klub Bayern Monachium i został zawodnikiem zespołu FC Barcelona. Na tę informację kibice czekali tygodniami. W końcu stało się. Najlepszy napastnik polskiej reprezentacji podpisał kontrakt opiewający na kosmiczną kwotę 50 mln euro. To najwyższa kwota za transfer polskiego piłkarza w historii. Od czasu momentu transferu Lewandowskiego do Barcelony temat ten nie cichnie i wciąż rozgrzewa kibiców. Nawet… Mateusza Morawieckiego. Jak ocenił premier, transfer piłkarza “to coś więcej, niż zmiana barw klubowych, to symbol”.

- Za mną burzliwa debata o wyzwaniach stojących przed polską energetyką. To oczywiście najważniejszy temat, nie tylko tygodnia, ale najbliższych miesięcy. Skoro jednak obiecałem, że w podcaście trochę mniej o polityce, a trochę bardziej o sprawach nieco oddalonych od politycznej walki, to dziś parę refleksji o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony - powiedział szef rządu w najnowszym podkaście zamieszczonym w mediach społecznościowych. Przyznał, że "pewnie tak jak większość Polaków śledził sagę transferową naszego napastnika".

- Wydaje mi się, że ten transfer to coś więcej niż zmiana barw klubowych. To po prostu symbol - stwierdził premier. - Robert Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem w historii. Takie mam zdanie. Jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, dla mnie najlepszym. Chyba już można śmiało tak mówić - dodał.

- Pan Robert jest dziś żywą legenda w Niemczech. Jest najlepszym napastnikiem spoza Niemiec w historii niemieckiej ligi, a jego kariera to wręcz materiał na film - ocenił. - Kiedy patrzymy na jego zdjęcia z młodości wygląda niepozornie - szczupły chłopak, w którym trudno jeszcze rozpoznać potencjał, jaki wybuchnie w przyszłości - dodał.

Spodziewaliście się, że Morawiecki jest takim fanem i znawcą sportu?

Sonda
Jak oceniasz Mateusza Morawieckiego jako premiera?
Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna