Hipnotyzujące

Niesamowite widowisko! Prawie 200 par zatańczyło poloneza w Wilnie, maturzyści mogą się schować! Wydarzenie w TVP oglądało aż 2,8 mln widzów!

2023-09-18 16:35

Polonez obecnie kojarzy się przede wszystkim ze studniówkami, podczas których licealiści rozpoczynają tym tańcem swoją zabawę. Tym razem jednak taniec zaprezentowali Polacy mieszkający na Litwie na wileńskim placu Katedralnym. Widok był niesamowity! Wydarzenie zorganizowała i transmitowała TVP, a oglądało je aż 2,8 mln widzów!

Poloneza w Wilnie zatańczyło jednocześnie 192 par do muzyki z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”, czyli właśnie tej, którą słyszymy podczas tańca na studniówkach. Zagrała ją na żywo orkiestra litewskich muzyków. Co więcej, wszyscy tancerze byli ubrani w stroje historyczne i narodowe, co nadało wydarzeniu niezwykłego charakteru.

Do wydarzenia zgłosiły się  polskie zespoły: „Sto uśmiechów”, „Wilenka”, „Wilia”, grupy z rejonów trockiego, solecznickiego, wileńskiego, a także pojedyncze osoby. Przedział wiekowy był imponujący.  - Najmłodsi tancerze mają 14 lat, a najstarsi ponad 60 – mówiła TVP choreografka i autorka układu tanecznego Danuta Mieczkowska-Kowalczuk.

Przygotowania do wyjątkowego poloneza trwały kilka tygodni, a tancerze zostali podzieleni na pięć grup. Na koniec wszystkie połączyły, tworząc widowiskowy układ. Trzeba przyznać, że efekt końcowy był doprawdy niesamowity. Pary doskonale wiedziały, co robić i nie pogubiły się nawet podczas najbardziej skomplikowanych kombinacji. Warto zaznaczyć, ze ary miały do wykorzystania dużo miejsca więc o pomyłkę nie było trudno.

Dodajmy, że wydarzenie zorganizowała i transmitowała Telewizja Polska. Polonez zatańczony w Wilnie zgromadził zgromadził przed telewizorami aż 2,8 mln widzów.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
POLACY O WYBORACH. CZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ NA PIS? #EwelinaPyta