Ławka w kształcie Polski

i

Autor: Paweł Lemke

Mało kto by się domyślił!

Patriotyczne ławki to nie ławki! Oto, czym naprawdę są

2022-09-02 10:23

Ławki w kształcie Polski bardzo szybko zdobyły ogromny rozgłos. Nie zawsze jednak spotykały się z uznaniem, a wręcz przeciwnie… Wiele osób wyśmiewa ich projekt, począwszy od kolorów, a na regulaminie złożonym z 15 punktów kończąc. Teraz okazuje, że to wcale się są ławki!

Patriotyczne ławki pojawiły się w kilku polskich miastach, zwracając uwagę internautów. Ławeczka umieszczona jest na piedestale otoczonym biało-czerwonym konturem Polski. Lider PO Donald Tusk podczas swojego wystąpienia na tegorocznym Campus Polska wyśmiał regulamin, który mówi między innymi o tym, że ławka służy do siedzenia, nie można na nią wprowadzać zwierząt, a chętni w kolejce do siedzenia powinni czekać w odległości 1,5 metra od obiektu. Jak się jednak okazuje, to wcale nie są ławki!

- To nie są ławki, to jest instalacja i cała konstrukcja, w środku jest postawiona ławka. Ale gdyby to była zwykła ławka typowa do siedzenia, to by była zainstalowana na ziemi i można by było na niej usiąść – mówiła w radiu TOK FM prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.

Sprawdź: Porównał młodzieżówkę PO do Hitlerjugend! Tak potraktowali podręcznik HiT

Zdaniem prezeski instalacja ważąca 1,5 tony ma przesłanie „Zostań w Polsce, tutaj inwestujemy”, ale nie pamięta, ile kosztowała. Podkreśliła, że instalacja wymaga regulaminu BHP na wypadek, gdyby komuś coś się stało.

Express Biedrzyckiej 30.08.2022 - Marek Sawicki
Sonda
Podobają ci się ławki w kształcie Polski?