Piechociński ma fatalne informacje dla grzybiarzy. Nie ma nawet psiaków

i

Autor: Shutterstock, Tomasz Radzik/Super Express Piechociński ma fatalne informacje dla grzybiarzy. "Nie ma nawet psiaków"

Sezon na grzyby?

Piechociński ma fatalne informacje dla grzybiarzy. "Nie ma nawet psiaków"

2022-07-28 8:31

Sezon na grzyby wystartował. Nie ma wątpliwości, że grzybobranie to nasz sport narodowy. W teorii od lipca zbierać można podgrzybki, borowiki, gąski, koźlarze, a wcześniej pojawiły się kurki, maślaki i kanie. Sezon dla grzybiarzy zazwyczaj trwa do października. Niestety Janusz Piechociński nie ma póki co dobrych wieści dla grzybiarzy.

Piechociński ma w tym roku kiepskie osiągnięcia grzybowe

Według byłego wicepremiera i ministra gospodarki w rządzie PO-PSL tegoroczny sezon grzybowy “na razie jest fatalny i nic nie zapowiada, że będzie lepszy”. - Polskie lasy są w coraz gorszym stanie ze względu na niedobory wody. I to się przekłada na moje osiągnięcia grzybowe w tym roku - mówił w programie "Newsroom" WP. - Pierwsze dwa czerwone koźlarze znalazłem 10 czerwca, czyli zdecydowanie później niż w ubiegłym roku, bo wtedy było to 5-6 maja. W tym roku po tygodniu od pierwszego znaleziska udało mi się znaleźć jeszcze cztery sztuki. Od tego czasu, mimo że co drugi dzień systematycznie, szczególnie po każdym deszczu, udaję się do moich okolicznych zagajników, jest pustka - przekazuje Janusz Piechociński. Dodaje, że nie ma nawet tych grzybów, które popularnie nazywa się “psiakami”.

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy

- Pojawiły się w którymś momencie kurki, ale o występowaniu grzybów w przyrodzie niech świadczy fakt, że ich cena to około sto złotych za kilogram - ocenił Piechociński. Jego zdaniem pozostaje już tylko nadzieja, że jesień będzie bardziej deszczowa.

Sonda
Lubicie zbierać grzyby?
Nasi Partnerzy polecają