wiele je łączy

Porównaliśmy żony polityków: Paulinę Kosiniak-Kamysz i Urszulę Brzezińską-Hołownię [ZDJĘCIA]

2023-02-08 14:47

We wtorek 7 lutego szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider Polski 2050 Szymon Hołownia ogłosili, że będą współpracować. Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy. To dobra okazja, by porównać żony polityków, czyli Paulinę Kosiniak-Kamysz i Urszulę Brzezińską-Hołownię.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia ogłosili, że chcą działać razem: - Dlatego zdecydowaliśmy się z Władkiem Kosiniakiem-Kamyszem na ten krok, który jest pierwszym krokiem w naszej, mam nadzieję, długiej i owocnej współpracy. Chcemy stworzyć listę najważniejszych spraw do załatwienia przez przyszły rząd w ciągu pierwszych 100 dni po przejęciu władzy i tych, które trzeba załatwić w ciągu kadencji, w ciągu czterech lat - mówił w czasie wspólnej konferencji prasowej Hołownia. Ich chęć współpracy podsunęła nam myśl, by przejrzeć się żonom polityków: Paulinie Kosiniak-Kamysz i Urszuli Brzezińskiej-Hołowni. 

Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz, żona Władysława Kosiniaka-Kamysza? 

Paulina Kosiniak-Kamysz jest drugą żoną Władysława Kosiniaka-Kamysza, którą polityk poślubił w 2019 roku. Żona szefa PSL z zawodu jest stomatologiem. Angażuje się w pracę z dziećmi, a nawet była twórczynią książeczki "Zajączek u dentysty", której zadaniem jest oswojenie dzieci z pierwszą wizytą u dentysty. Prywatnie Paulina Kosiniak-Kamysz jest mamą dwóch córeczek: urodzonej w 2019 roku Zosi Rity i urodzonej w 2020 roku Różyczki. Żona Kosiniaka-Kamysz od dawna wie, jak wygląda świat polityki, ponieważ jej ojciec Zbigniew Wojas, to wójt gminy Gdów. Paulina Kosiniak-Kamysz zasłynę tym, że w czasie kampanii wyborczej, gdy wspierała męża, przemawiała na scenie. Rzuciła wówczas do niego: - Chodź Tygrysie, scena jest twoja - czym skradła show małżonka. Żona szefa PSL jest od niego sporo młodsza, ma 35 lat. Jest piękną blondynką i czasem towarzyszy mężowi w oficjalnych wyjściach. 

Kim jest Urszula Brzezińska-Hołownia, żona Szymona Hołowni?

Urszula Brzezińska-Hołownia to żona Szymona Hołowni. Niedawno małżonkowie świętowali już 7. rocznicę ślubu. Podobnie jak Kamyszowie, mają dwie córki: 5-letnią Manię i roczną Elżbietę. Urszula Brzezińska-Hołownia ma zupełnie inny zawód niż jej mąż, jest pilotką myśliwca MIG-29! Urszula Brzezińska-Hołownia może pochwalić się stopniem porucznika. Przyszłego męża poznała w 2014 roku dzięki show „Mam Talent”. Małżonkowie dwa razy brali ślub, pierwszy cywilny w Warszawie, a drugi kościelny we Włoszech. Podobnie jak żona Kosiniaka-Kamysza, tak i żona Hołowni jest młodsza od męża. Urszula Brzezińska-Hołownia ma 35 lat i również jest blondynką. Urszula u boku męża pojawiała się w 2020 roku, gdy Hołownia startował w wyborach prezydenckich. 

NIŻEJ W GALERII ZDJĘĆ ZOBACZYCIE, JAK WYGLĄDAJĄ OBIE PANIE, CZYLI URSZULA BRZEZIŃSKA-HOŁOWNIA I PAULINA KOSINIAK-KAMYSZ:

Sonda
Która z żon polityków ma lepszy styl: Paulina Kosiniak-Kamysz czy Urszula Brzezińska Hołownia?
W. KOSINIAK-KAMYSZ: PSL NIE DOPUŚCI DO ŚWIATOPOGLĄDOWEJ REWOLUCJI
Listen on Spreaker.