PRAWIE NIKT TAK NIE ROBI

Poznaliśmy niewiarygodne fakty ze ślubu Andrzeja Dudy i Agaty Dudy! W czasie ceremonii sami czytali czytania

2022-08-13 5:23

Andrzej Duda i Agata Duda (z domu Kornhauser) są małżeństwem od już ponad ćwierć wieku! Licząc dokładnie to od ślubu kościelnego pary prezydenckiej minęło 27 lat, a od cywilnego o pół roku więcej. O ile ślub cywilny był normalną uroczystością, to ze ślubem kościelnym Dudów wiążą się nieznane fakty! Poznaliśmy je i uznaliśmy, że musimy się z Wami nimi podzielić.

Andrzej Duda i Agata Kornausere-Duda brali ślub dwa razy

Andrzej Duda i Agata Duda brali ślub dwa razy: najpierw cywilny (w grudniu 1994 roku), a drugi - kościelny, w lutym 1995 roku. Byli wtedy bardzo młodzi i jeszcze studiowali. Przyszył prezydent prawo, a przyszła pierwsza dama germanistykę. Historia związana z ich ślubem kościelnym jest bardzo ciekawa. Mało kto jednak ją zna i zdaje sobie sprawę z tego, co się wydarzyło w kościele w czasie ceremonii ślubnej. Wszystko jednak wyszło na jaw po latach, a o sytuacji opowiedziano w książce pod tytułem "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk". 

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ POKAZUJĄCA WIELKĄ MIŁOŚĆ AGATY DUDY I ANDRZEJA DUDY!

Agata Duda przesyła całusa prezydentowi

Kościelny ślub pary prezydenckiej. Nieznane fakty

Andrzej Duda i Agata Duda ślub kościelny brali w Krakowie, swoim rodzinnym mieście. Właśnie na łamach wspomnianej książki, czyli wywiadu z rodzicami Andrzeja Dudy, dowiedzieliśmy się o szczegółach uroczystości zaślubin przyszłej pary prezydenckiej. Trzeba przyznać, że pewne nieznane fakty mogą zaskoczyć. Ale po kolei. Okazuje się, że młodej parze błogosławił ten sam ksiądz, który po ponad 9 miesiącach później chrzcił córkę, czyli znany w Krakowie duchowny ks. Mieczysław Maliński:

- Ich ślub był niezwykłym przeżyciem dla nas i wielkim wydarzeniem. Sakrament błogosławił w kościele Wizytek ksiądz Mieczysław Malinski, który wcześniej był spowiednikiem Andrzeja i Agaty. To on zasugerował, żeby Agatę do ołtarza prowadził jej ojciec, a ja miałam prowadzić Andrzeja. Tak też się stało - opowiadała we wspomnianej książce matka Dudy.

Niezwykła rola Andrzeja Dudy i Agaty Kornahuser-Dudy na ich ślubie! Niewielu tak robi

Jak ujawniła pani Janina państwo młodzi mieli wyjątkową rolę w czasie mszy: -  Dodatkowo w czasie mszy Agata i Andrzej sami przeczytali czytania mszalne. Oczywiście także "Pieśń nad pieśniami". A rok później w tym samym kościele ksiądz Maliński chrzcił Kingę - czytamy w książce, wywiadzie z rodzicami Dudy. To musiało być zaskoczyć zgromadzonych, bo jak wiemy, nieczęsto zdarza się, by państwo młodzi brali udział we mszy jako lektorzy. W końcu to ich dzień, a taki występ może dodatkowo stresować. Najwyraźniej dla młodziutkich Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser to była pestka!

Sonda
Brałeś ślub cywilny czy kościelny?
Nasi Partnerzy polecają