Politycy uroczyście otworzyli otwarte przedszkole

i

Autor: SCREEN @@TGtarnogorski / TWITTER Politycy uroczyście otworzyli otwarte przedszkole

NIETYPOWA SPRAWA

Działacze PiS otworzyli przedszkole. Działa od pół roku

2022-08-10 12:05

W Tąpkowicach we wtorek 9 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola. W tym doniosłym spotkaniu wziął udział m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, a także posłanka PiS Barbara Dziuk. W wydarzeniu nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że placówka działa już od ponad pół roku.

We wtorek 9 sierpnia wojewoda śląski Jarosław Wieczorek pojawił się w kilku miejscowościach w powiecie tarnogórskim. Polityk odwiedził gminę Krupski Młyn, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Pyrzowice i na koniec Tąpkowice. W ostatniej miejscowości wojewoda wziął udział w uroczystym otwarciu przedszkola. Na pozór zwykłe wydarzenie stało się jednak obiektem żartów, a to wszystko z prostego powodu - politycy otworzyli placówkę funkcjonująca już od dobrych kilku miesięcy. 

W uroczystości oprócz wojewody wzięła udział również posłanka PiS Barbara Dziuk. Obecni byli także wójt gminy Ożarowice Grzegorz Czapla i starosta tarnogórski Krystyna Kosmala. Na otwarcie przygotowano specjalną wstęgę, którą następnie przecięto na znak otwarcia “nowej” placówki.

Wśród komentujących sprawę, szybko pojawiły się osoby przekonane, że uroczyste otwarcie ma związek ze zbliżającymi się wyborami. Wójt gminy Ożarowice Grzegorz Czapla wskazuje jednak na inny powód. - Nie było możliwości uroczystego otwarcia, bo COVID-19 i wojna - tłumaczył. 

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Sasin zapowiedział projekt za 5 mld zł. Już nie ma 560 mln zł. Przełomowa inwestycja

Sonda
Uroczyste otwarcie przedszkola odbyło się z opóźnieniem ponieważ...
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy