Przemysław Czarnek

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Wyluzowany minister

Przemysław Czarnek na TikToku! Szykuje się katastrofa?

2023-04-21 13:27

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek postanowił zadebiutować na popularnym wśród młodzieży TikToku! Nie założył jednak własnego konta, a pojawił się na nagraniu na oficjalnym koncie Prawa i Sprawiedliwości. Szykuje się powtórka z popularnego nagrania Radosława Fogla?

Przemysław Czarnek wiele razy wzbudzał skrajne emocje swoimi wypowiedziami, jak chociażby tą o „cnotach niewieścich”. Wprowadził też znaczącą zmianę dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zastępując wiedzę o społeczeństwie przedmiotem historia i teraźniejszość. Podręcznik do niego, autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, był szeroko komentowany nie tylko przez polityków, ale także wiele innych osób niezwiązanych z polityką czy nauczaniem. Teraz minister pokazał się na TikToku!

- Dzień dobry, część, to ja, minister Czarnek. Dużo pytań było do mnie i zarzutów po tej wypowiedzi Radka Fogla. Jestem do naszej pełnej dyspozycji, tylko jeden warunek: zadawajcie pytania konkretne, a nie pytania na zasadzie „Nie lubimy Czarnka za jego reformy”. Zadawajcie pytania z sensem i z rozumem, a nie oparte na manipulacji i kłamstwie podawane w niektórych mediach, takich jak TVN. Jestem do waszej pełnej dyspozycji, odpowiem na każde wasze pytanie, tylko to musi być pytanie, które rzeczywiście bazuje na rzeczywistości i postawione jest z rozumem – mówi na nagraniu Przemysław Czarnek.

W swojej wypowiedzi nawiązał do TikToka, na którym Radosław Figiel pyta młodych Polaków, za co tak naprawdę nienawidzą PiS-u. Wówczas okazało się, że wiele w komentarzach padło wiele negatywnych komentarzy i pytań skierowanych do ministra edukacji i nauki. Choć sam Radosław Fogiel mówił później, ze cele odsłonowe konta zostały osiągnięte, większości internautów kojarzy się raczej z falą złych opinii, jaka wylała się pod filmikiem. Jak widać partia postanowiła po raz kolejny wyjść naprzeciw młodzieży. Czyżby szykowała się powtórka z głośnego posta?

W naszej galerii poniżej zobaczysz piękną żonę Przemysława Czarnka, a w quizie pod galerią pytamy o dawnych polityków PO i PiS. Jeden z nich to marzenie!

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK