Rafał Ziemkiewicz

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Rafał Ziemkiewicz

Słynny publicysta zaczął się tłumaczyć

Rafał Ziemkiewicz pochwalił się zdjęciem z wakacji. Nagle padło pytanie o wódkę

2022-08-10 10:45

Rafał Ziemkiewicz (58 l.) takiej reakcji raczej się nie spodziewał, w momencie publikacji zdjęcia. Prosta fotografia z ręki obrodziła jednak w komentarze - nie brak było wśród nich złośliwości pod adresem publicysty, ale także i głosów wsparcia. Pod zdjęciem padło jednak wyjątkowo zaskakujące pytanie o wódkę.

Rafał Ziemkiewicz opublikował na Twitterze zdjęcie z wakacji. Prostą fotografię, na której widzimy dziennikarza w okularach przeciwsłonecznych i kolorowej koszuli w papugi, wzbogacił widok tła, na którym wyraźnie widać rozłożystą palmę i skrzy się morze lub ocean. Nie wiadomo, o jakim akwenie mowa, ponieważ w lakonicznym podpisie Ziemkiewicz nie zdradził, gdzie przebywa.

Tylko pochwalił się zdjęciem z wakacji. Nagle Rafała Ziemkiewicza zalali pytaniami

Fakt, że dziennikarz nie pochwalił się miejscem swojego pobytu, był przyczynkiem do pytań o to, gdzie przebywa. Nie mogło się obejść bez pytań o to, czy Ziemkiewicz wypoczywa w Anglii, co jest oczywistą złośliwością pod jego adresem

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na początku października, gdy wybrał się z żoną i córką na inaugurację roku akademickiego na Oksfordzie, gdzie jego pociecha dostała się na studia, na kilka godzin został zatrzymany na lotnisku Heathrow, a potem zawrócony do Polski. - Zostałem zatrzymany za poglądy, które ponoć nie licują z wartościami uznawanymi w Wielkiej Brytanii - mówił wówczas Ziemkiewicz. Wkrótce okazało się, że chodziło o sytuację z 2018 roku, gdy Ziemkiewicz miał 3 spotkania autorskie w Wielkiej Brytanii, ale ostatnie odwołano z powodu lewicowej posłanki Rupy Huq, która zarzuciła Ziemkiewiczowi szerzenie mowy nienawiści i antysemityzmu.

"Gdzie butelka wódki?". Nietypowe pytanie do Rafała Ziemkiewicza

Jednak to nie pytanie o pobyt w Anglii było najbardziej egzotycznym. Jeden z internautów wprost zapytał dziennikarza o wódkę! - Nietypowy widok jak na intelektualnego fightera... a gdzie tania knajpa gdzieś w Bieszczadach i browar i butelka wódki w tle?czytamy w komentarzu.

Rafał Ziemkiewicz nie zdecydował się na długą odpowiedź na to pytanie. Zamiast tego publicysta krótko zripostował. - Trochę już wyrosłem z zauroczenia Hłaską - czytamy w odpowiedzi dziennikarza. 

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak przez lata zmieniał się Andrzej Duda (50 l.)

Sonda
Gdzie spędzisz wakacje?
Express Biedrzyckiej: Anna Siewierska - Chmaj "PiS potrzebuje kozła ofiarnego"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki