Edward Gierek

i

Autor: NAC Edward Gierek

SEKRETY I SEKRETARZA

Rocznica śmierci Edwarda Gierka. Szok, jak wyglądał jego dom! Wnuczka wyznała prawdę po latach

2022-07-27 12:00

Rocznica śmierci Edwarda Gierka przypada 29 lipca. W tm roku obchodzona będzie już 21. rocznica śmierci tego znanego polityka. Edward Gierek został I sekretarzem KC PZPR w grudniu 1970 roku i zajmował to stanowisko przez 10 lat. W pamięci Polaków Gierek zapisał się jako ten, za którego rządów kraj się rozwijał. Mówiono, że jego dom jest pełen luksusów. Jaka była prawda? O wszystkim opowiedziała po latach wnuczka Gierka, Stanisława Gierek-Ciaciura.

Edward Gierek zmarł w wieku 88 lat  29 lipca 2001 roku. To znaczy, że za kilka dni będzie obchodzona 21. rocznica jego śmierci. Epoka rządów Gierka wielu osobom kojarzy się z rozwojem kraju i z tym, że w sklepach pojawiały się zachodnie produkty, takie jak np. coca cola. Sam Gierek był uważany za człowieka, który otacza się luksusem, a o jego żonie Stanisławie Gierek krążyły legendy. Miała ona jeździć po ubrania do sklepów w Paryżu, a w ich domu miał panować luksus i przepych. Jak była prawda? O tym, jak wyglądało prawdziwe życie Gierków opowiedziała kiedyś wnuczka byłego I sekretarza PZPR, czyli pani Stanisława Gierek-Ciaciura.

SPRAWDŹ: Taka była żona Gierka. Cała prawda o Stanisławie Gierek!

Express Biedrzyckiej - Gość: Paweł Kowal: Duda to neoGierek

Wnuczka Gierka opowiedziała, jak wyglądało ich życie. Luksus i przepych? Prawda wyszła na jaw po latach

Wnuczka Edwarda Giereka, czyli Stanisława Gierek-Ciaciura to córka syna polityka, Adama Giereka. Młody Gierek poślubił znaną okulistkę, profesor Ariadnę Gierek-Łapińską, która zmarła pod koniec 2020 roku. Córka małżonków poszła w ślady mamy i także została lekarką. Po latach wnuczka Gierków postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć, jak wyglądało życie jej sławnej rodziny. W rozmowie z Faktem, Stanisława Gierek-Ciaciura przyznała, że życie jej dziadków było inne, niż się wszystkim wydawało. Szczerze opowiedziała o tym, jak wyglądał dom jej dziadków:

- Po zmianie ustroju dziadkowie stracili dom. Dziś dom przy ul. Różyckiego jest w prywatnych rękach. Teraz, z perspektywy czasu, na domy dziadków patrzę zupełnie inaczej. To nie były aż takie luksusy, owszem na lata 70. był to wysoki standard. Ale nie było tam marmurów czy złotych klamek, o czym opowiadano w latach 80. na użytek antygierkowskiej propagandy - mówiła po latach Gierek-Ciaciura w rozmowie z tabloidem.

Edward Gierek z żoną Stanisławą byli oderwani od rzeczywistości? Zaskakujące słowa wnuczki

Wnuczka Gierka, które rocznica śmierci właśnie przypada, opowiedziała również o tym, że jej życie dziadków wyglądało niemal jak bajka. - Chociaż byli skromnymi ludźmi i twardo stąpali po ziemi, życie na świeczniku sprawiło, że jednak oderwali się od rzeczywistości. Nie do końca zdawali sobie sprawę z tego, jak żyje się przeciętnemu Polakowi, że są kolejki w sklepach, że czegoś brakuje.(..) Dziadek miał złych partyjnych doradców, którzy wmawiali mu, że jest dobrze w kraju, żeby myślał, że jest super. I on im wierzył - wyznała po latach wnuczka Edwarda Gierka.

CZYTAJ: PRL za Gierka. Co można było kupić za jedną pensję

W sobotę 30 lipca odbędzie się spotkanie przy grobie Edwarda Gierka. Ci, którzy przybędą na miejsce będą wspominać dokonania Gierka i przypominać najważniejsze inwestycje, które powstały w czasie lat jego rządów.

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK WYGLĄDA GRÓB EDWARDA GIERKA. JEGO POMNIK ZDOBI PIĘKNY PORTRET

Sonda
Jak oceniasz Edwarda Gierka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany